عمومی

خسارت ۴۴۰۰ میلیاردی خشکسالی به حوزه کشاورزی لرستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خسارت ۴۴۰۰ میلیاردی خشکسالی به حوزه کشاورزی لرستان - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حسني مقدم اسفنديار عصر چهارشنبه در جلسه سه ماهه مسئولان دفتر نمايندگي جهاد كشاورزي ولي فقيه در اين شهرستان و ادارات مصوب گفت: “اقتصاد دانش بنيان در كشور نيز مورد توجه است. . خیلی و تولید می رود و کار ایجاد می شود.

الگوهای مصرف آب بر اساس خشکسالی است

او می گوید: الف رویکردها تبدیل از کشاورزی سنتی به کشاورزی بر اساس دانش کشت در یک محیط گلخانه ای محصولات گلخانه ای سبز حداقل 5 برابر بیشتر از یک محیط باز محصول تولید می کنند ، به عنوان مثال 50 تن گوجه فرنگی در هر هکتار در فضای باز تولید می شود ، 500 تن در یک محیط گلخانه ای. در محیط باز 3 هزار متر مکعب آب در هکتار گرفته می شود و کمتر از یک هزار متر مکعب آب در محیط گلخانه در واقع یک دهم مصرف آب را کاهش می دهد و 2 نفر در یک هکتار فضای باز مشغول به کار هستند و ما باید ادامه دهیم تولید در این مسیر.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لورستان گفت: مدل های برنامه ضروری بیان شد طراحی شده آب آشامیدنی و کشاورزی بر اساس خشکسالی ، ایران بارندگی در کمربند خشک جهان و یک سوم جهان و نیمی از آسیا دریافت می کند ، متوسط ​​بارندگی در جهان 5050 میلی متر ، آسیا 500 میلی متر و ایران 250 میلی متر است ، ما باید سازگار شویم بر اساس این ، وظیفه خود می دانم که به این مسئله مهم در کشاورزی توجه کنم.

کشاورزی به دلیل خشکسالی 4400 میلیارد روپیه از دست داده است

حسنی مقدم ادامه داد: ما شدیدترین و شدیدترین خشکسالی قرن گذشته را تجربه می کنیم ، 4 هزار و 400 میلیارد تومان در استان لرستان از جمله مزارع و باغات ، ماهیان ، مجتمع های دام و طیور خسارت دیده و حداقل 5 مورد خسارت دیده است. 500000 تن کاهش یافت و به دنبال آن محصولات کشاورزی تولید شد.

وی افزود: ما در حال پیگیری دولت هستیم تا جلسه ای را در ستاد هزینه خشکسالی برگزار کنیم تا دستاوردهای ناشی از روند خشکسالی را اعلام کند تا بتوانیم برای آبیاری مزارع و باغاتی که با خشکسالی تماس گرفته اند ، دباغ و لوله های آب خریداری کنیم. “

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: مردم با شرکت در انتخابات برگ زرینی به تاریخ این ملت افزوده اند و با مشارکت هوشمندانه خود “نه” بزرگی به دشمنان گفته اند ، همه دشمنان منابع خود را برای جلوگیری از شرکت مردم در انتخابات بسیج کرد. “

حسنی مقدم گفت: نظر ما این است که با توکل به خداوند متعال و پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری می توانیم طبق قانون و قوانین به مردم و جامعه کاربران خدمت کنیم.

وی گفت: من قبلاً تأکید کرده ام و اکنون تأکید می کنم که اولویت ما کار و مسائل سیاسی نیست ، اولویت دوم در انتخاب همکاران برخورد جهادی و داشتن دانش کافی برای اجرای روند مدیریت است.

دکمه بازگشت به بالا