عمومی

خرید و قیمت سنتور سیف

سنتور یکی از سازهای کهن و اصیل ایرانی است. این ساز زهی در انواع و مدل‌های متنوعی تولید می‌شود. سنتور دارای صدایی خوش و زیبا می‌باشد و می‌توان در سبک‌های موسیقی مختلفی از آن استفاده کرد. در بازار ایران انواع و برندهای مختلفی از سنتور وجود دارد. ازاین‌رو خرید سنتور مناسب و باکیفیت کار ساده‌ای نیست. یکی از برندهای خوب و پرفروش سنتور در بازار ایران، برند سنتور ناصر سیف می‌باشد. در این مطلب قصد داریم بیشتر با مشخصات، خرید و قیمت سنتور سیف آشنا شویم.

خرید و قیمت سنتور سیف

معرفی برند سنتور سیف

سنتور ناصر سیف یکی از بهترین سنتورهای ایرانی است. معرفی برند سنتور سیف به شما کمک خواهد کرد تا انتخاب دقیق‌تری داشته باشید. سنتورهای سیف همگی مطابق با استانداردهای لازم و باظرافت خاصی طراحی‌شده‌اند. تمامی مدل‌های سنتور سیف دارای صدایی خوب و شفاف هستند. این سنتورها از مرغوب‌ترین چوب‌ها و مواد اولیه تولید می‌شوند و دارای درجه کیفی بالایی هستند. از دیگر ویژگی این برند دارا بودن قیمت مناسب می‌باشد. تمامی این عوامل موجب شده سنتور سیف به یکی از پرفروش‌ترین سنتورهای بازار تبدیل شود.

انواع مدل سنتور سیف

سنتور سیف دارای مدل‌های بسیار متنوعی بوده و با قیمت‌های متفاوتی عرضه می‌شود. برخی از انواع مدل سنتور سیف عبارت‌اند از:

  • سنتور سیف مدل چهار خط: جنس صفحه پشت‌ورو و کلاف این مدل از سنتور از چوب درخت گردو می‌باشد. سنتورهای گردو دارای کیفیت بالایی هستند. گوشی‌های این سنتور آبکاری نشده است تا از کوک خالی نشدن ساز جلوگیری شود. جنس خرک این سنتور نیز از گردو بوده و تاچی نرم دارد. این سنتور دارای صدادهی خوبی بوده و برای افراد نیمه‌حرفه‌ای مناسب است.
  • سنتور سیف گل‌دار سل کوک آکبند: جنس خرک صفحه رویی و پشتی این سنتور از چوب درخت گردو می‌باشد. این سنتور دارای 9 عدد خرک است. جنس سیم سفید این سنتور از نیکل- فولاد و سیم زرد آن از مس- قلع می‌باشد. نوع رنگ به‌کاررفته در این سنتور لاک‌الکل است.
  • سنتور سیف مدل ساده: جنس کلاف و صفحه رویی و پشتی این مدل سنتور نیز از چوب درخت گردو می‌باشد. جنس سیم گیر بلبرینگی و سیم سفید آن کره‌ای استیل و سیم زرد آن بدرا، فسفر، برنز می‌باشد. این سنتور دارای قیمت مناسبی است.

نکات مهم در خرید سنتور سیف

در خرید هر برند از سنتور باید نکاتی را در نظر گرفت تا سزی مرغوب و باکیفیت خریداری شود. برخی از نکات مهم در خرید سنتور سیف عبارت‌اند از:

  • نوع چوب به‌کاررفته در سنتور: برای تولید سنتور از چوب درختان مختلفی همچون گردو، راش، فوفل و… استفاده می‌شود. چوب گردو دارای بهترین کیفیت است. البته میزان خشکی چوب و منطقه رویش درخت نیز بر میزان کیفیت چوب سنتور مؤثر است. هراندازه چوب سنتور خشک‌تر باشد صدادهی آن بهتر خواهد بود.
  • شکل ظاهری سنتور: شکل ظاهری سنتور باید کاملاً سالم و بدون ترک‌خوردگی باشد. همچنین به جنس سیم‌ها توجه کرده و مطمئن شوید بدون زنگ‌زدگی باشد.
  • میزان قیمت سنتور: میزان قیمت سنتورها متفاوت است. اینکه سنتور را برای نوازندگی مبتدی یا حرفه‌ای بخواهید تأثیر زیادی بر میزان قیمت آن خواهد داشت.

عوامل مؤثر بر میزان قیمت سنتور سیف

همان‌طور که گفته شد سنتور سیف با قیمت‌های متفاوتی عرضه می‌شود. عوامل مؤثر بر میزان قیمت سنتور سیف عبارت‌اند از:

  • نوع چوب سنتور
  • جنس سیم‌ها و سایر قطعات سنتور
  • ابعاد و اندازه سنتور
  • نوع طراحی و مدل سنتور

خرید سنتور سیف از دلشاد موزیک

خرید سنتور سیف از دلشاد موزیک به روش اینترنتی و غیرحضوری و با مناسب‌ترین قیمت امکان‌پذیر می‌باشد. دلشاد موزیک مدل‌های متنوعی از سنتور و سایر سازهای ایرانی و خارجی را عرضه می‌کند. تمامی سازهای این مجموعه دارای ضمانت بوده و با ارسال رایگان در اختیار مشتریان سراسر کشور قرار می‌گیرند. ازاین‌رو خرید مطمئن و آسانی را با دلشاد موزیک تجربه خواهید کرد.

دکمه بازگشت به بالا