حوادث و رویداد

حوادث منجر به فوت و مصدومیت در هفته گذشته / آماده باش نیروها برای حوادث جوی احتمالی

حوادث منجر به فوت و مصدومیت در هفته گذشته / آماده باش نیروها برای حوادث جوی احتمالی

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به حادثه هفته گذشته گفت که این نیرو در تلاش است تا در صورت بروز حادثه آب و هوایی امداد رسانی کند.

مجتبی خالدی در گفت وگو با دنیای 77 گفت: از 15 نوامبر تا 25 نوامبر هفته گذشته 447 حادثه ثبت شده است. در این پرونده 26 نفر زخمی و 2 نفر فوت کردند.

وی گفت: پنجاه نفر مصدوم شدند یا 50 درصد از کل مصدومان حوادث رانندگی بودند و همچنین نسبت به هفته قبل 2 درصد مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن داریم.

خالدی گفت: در تصادفات رانندگی ویژه 3 درصد کاهش داشتیم در هفته گذشته شش مورد تصادف ویژه رانندگی ثبت شد.

وی افزود: موارد مسمومیت با مونوکسیدکربن ثبت شده است که 140 مورد مسموم شده و 5 مورد فوت شده است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: هفته گذشته پنج مورد تحت دستورالعمل های عملیات و بحران وزارت بهداشت در مورد آتش سوزی و حوادثی از قبیل نشت گاز و انفجار ثبت شد که در این حادثه 24 نفر مجروح و چندین نفر فوت کردند.

اظهارات خالدی: هفته گذشته 7 زمین لرزه به بزرگی بیش از 5.5 ریشتر ثبت شد که بیشتر آنها 4 ریشتر در خوجستان و 4.4 ریشتر سیستان بوده است. با ابعاد. در زمان حادثه جوی ، 4 هشدار جوی ثبت شده است.

وی افزود: چهار اخطار مربوط به سواحل و دریا ، شش اخطار مربوط به هواشناسی و دو اخطار مربوط به کشاورزی بود. رهنمودهای مربوط به حوادث آب و هوایی نیز صادر شده و دانشگاه ها همچنان در حالت آماده باش هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا