عمومی

جزئیات عملیات ترور آیت‌الله اشرفی اصفهانی

جزئیات عملیات ترور آیت‌الله اشرفی اصفهانی

چهارمین شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی ، پس از چندین تلاش ناموفق منافقین ، سرانجام در 23/7/1361 در محراب نماز جمعه کرمانشاه در خون غرق شد.

به گزارش دنیای 77 ، وب سایت “مرکز اسناد انقلاب اسلامی” در ادامه نوشت: برای سومین بار منافقین برای ترور آیت الله اشرف توطئه متفاوتی داشتند. این یک روش خودکشی بود که چیزی بیش از شستشوی مغزی در خانه های تیمی نبود.

علی اکبر رحمانی ، استاندار سابق کرمانشاه در مورد ترور آیت الله اشرف گفت: “من در سمت راست در کنار ایشان نشسته بودم. آقای رستگاری از منبر به سمت چپ پایین آمد. از آنجا پایین آمد و یکبار من یک مرد جوانی که به آقای اشرف نزدیک می شد. من 30 سانتی متر جلوتر از آنها بودم زیرا بلندگو پشت سرم بود. بلند شدم و این جوان منافق را در آغوش گرفتم و او را از آقای اشرف جدا کردم. کار کرد ، اما یک شکاف روی نارنجک گذاشتند که من و بنده شرور پشت سر گذاشتیم.

احساس کردم این منافق می تواند بمب دیگری حمل کند و از نمازگزاران انتقام بگیرد. بنابراین او را به محراب کشاندم و شهید اشرف را بیرون کشیدم. این حواشی محرم بود و من “گوش حسین” را که آقای اشرف ذکر کرده بود با گوش خودم شنیدم … آنها سه بار “یا حسین” گفتند و در آنجا شهید شدند. همه ما او را با کمک به بیمارستان منتقل کردیم ، اما فکر می کنم آنها در آنجا شهید شدند ».

در آخرین لحظات زندگی خود ، به نقل از آیت الله اشرف ، حجت السلام محمود راستگیری گفت: «من به شهید می گفتم که دیدم مرد جوانی مقابل او ایستاده و ناگهان او را در آغوش گرفته … برداشت ، و فقط او در همان اظهارات اصفهانی گفت: “از من چه می خواهی؟” و انفجار اتفاق افتاد و من با پیراهن و عمامه آن طرف 10 متر دور شدم … سپس وقتی جنازه را دیدم ، حاج مرد جوان با لباس زیر زنانه اش نارنجکی به کمرش بست ، اما نارنجکی که من هدفش را داشتم جواب نداد و بغل شهید هم همین کار را کرد. ” او مانند اشرف پای خود را قطع کرد و در همان جا متوجه شد. “

متعاقباً سازمان مجاهدین خلق مسئولیت این عملیات تروریستی را در موضوعات مختلف مجاهدین از جمله موضوع 409 بر عهده گرفت. نشریه شماره 409 در مورد این عملیات می گوید: “محمدحسین خداکرمی اشرف اصفهانی عالم را با یک عملیات خودکشی مقدس مجازات کرد.” ناگهان صدای انفجار شنیده شد. “

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا