اقتصادی

ثبت سفارش برای واردات کالا به مناطق آزاد و ویژه لغو شد 

ثبت سفارش برای واردات کالا به مناطق آزاد و ویژه لغو شد 

در همین حال ، از سال 1397 ، سفارشات واردات کالا به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مشمول دستورات ثبت می شود و آخرین تقسیم بندی فنی تعرفه های ایران نشان می دهد که برای واردات کالا یا ترانزیت بین این مناطق نیازی به مجوز ثبت سفارش نیست. .

مهرداد جمال ارونجی در گفت وگو با دنیای 77 ، جزئیات نشست مشترک شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و دبیرخانه گمرک ایران را تشریح کرد.

ثبت سفارش لغو و آمار ثبت می شود

معاون فنی فنی ایران با اشاره به اینکه مصوبه هیئت وزیران در سال 1397 نیاز به واردات و صادرات رایگان کالا بین تجارت و صنعت و مناطق ویژه اقتصادی دارد ، گفت: ترانزیت رایگان کالا از سایر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی یا مبادی ورودی و به منظور مناطق ویژه اقتصادی در زمان تصمیم گیری نهایی و اطلاع از کشور بدون نیاز به ثبت سفارش برای ترانزیت خارجی.

به گفته وی ، با لغو شرط ثبت سفارش ، واردات کالا در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی یا حمل و نقل کالا بین مناطق فقط بر اساس مقالات آماری کالا و اعلامیه دبیرخانه انجام می شود. .

اوروانگی افزود: همچنین تصمیم بر این شد که شرکت های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کلیه اطلاعات کالاهای وارداتی را به ترتیب در اختیار گمرکات ایران قرار دهند.

لازم به ذکر است که قبل از اجباری شدن ثبت سفارش در مناطق آزاد و ویژه ، این مناطق از واردات کالا برای واردات کالا معاف بودند و در زمان تصویب این شرط که به دلیل تغییرات خارجی در ارز اعمال می شد ، سیاست ها ، از جمله 2 منطقه.

افزایش تعرفه کالاهای مسافری

معاون فنی گمرک ایران همچنین اعلام کرد که در جلسه مشترک همچنین توافق شده است که با همکاری گمرک ایران ، وظیفه کالاهای مورد تایید با مسافران (کارکنان) افزایش یابد.

شرایط حمل و نقل ماشین

آرونگی در ادامه به توافق بین دبیرخانه شورای عالی و پلیس راه ناجا اشاره کرد و گفت: پس از تصویب آمار دبیرخانه شورای عالی ، حمل و نقل خارجی خودروهای دارای پلاک و پلاک در منطقه آزاد بدون وقفه خواهد بود بین مناطق آزاد تجاری و صنعتی.

بازپرداخت عوارض واردات مواد اولیه وارد شده در منطقه آزاد

دستیار فنی گمرک ایران با اشاره به ماده 66 قانون گمرک در ادامه اظهار داشت که در زمان توافق تصمیم بر این شد که عوارض واردات مواد اولیه خارجی واحدهای تولیدی مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی پس از صادرات بازپرداخت شود ، از جمله مقررات مربوطه.

اما یک معامله ارزی

اوروانزی به توافق دیگری که بین شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ، گمرکات ایران و دبیرخانه بانک مرکزی منعقد شده است اشاره می کند و می افزاید: در مناطق ویژه و گمرکات ایران واقع شده است.

وی گفت: مقرر شد با ایجاد اتصالات سیستمی در سیستم گمرکی ایران یا در سیستم ویژه مناطق ، اطلاعات دریافت انبار کالاهای وارداتی در مناطق ویژه اقتصادی توسط دستگاه های متولی منطقه وارد شود. “
دستیار فنی گمرک ایران یادآوری کرد که در سنت ایران ، نماینده دبیرخانه معاون شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مسئول اجرای صحیح این توافق نامه ها و همچنین حل و فصل مسائل و مشکلات مربوطه خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا