عمومی

تکریم واقعی کارگران – دنیای 77

تکریم واقعی کارگران - دنیای 77

یکی از این رویدادها روز جهانی کارگر است که هر ساله در ایران جشن گرفته می شود. اما نکته مهم این است که آیا جشن این روز با جشن واقعی کارگران به پایان می رسد؟
پاسخ این است که حتی بعد از تلاش هم جواب نمی دهد. اگر شاخص هایی از وضعیت کارگران از نظر وضعیت کارگران ، رفاه ، سلامتی ، آسیب های اجتماعی ، اختلالات روانی و غیره داشته باشیم ، تصدیق خواهیم کرد که بخشی از چرخه توسعه و در عین حال بخش مهمی از چرخه تولید ما به کارگران بستگی دارد ، اما متأسفانه لذت آنها از سلامت روانی و اجتماعی مورد توجه قرار نگرفته است.
آمار شیوع اعتیاد در جامعه کارگری حدود 227٪ و بیشتر از مقامات ملی در مورد آمار و اختلالات روانی ارائه شده توسط دستگاه های مختلف است که باز هم بر اساس ارقام ارائه شده توسط مقامات دولتی است. اینها به خودی خود نشان می دهد که ما به احترامی که برای کارگران قائل بودیم نیستیم. با تعداد خانواده حدود 1 میلیون نفر ، تقریباً نیمی از جمعیت ما به طور مستقیم با بخش کار مرتبط هستند و این واقعیتی است که نمی توان آن را نادیده گرفت ، و بنابراین من فکر می کنم سرمایه گذاری جامعه کارگر ، بخش عمده ای از جمعیت سرمایه گذاری

اکنون این کارگران از حقوق واقعی خود برخوردار نیستند و ممکن است از یک محیط کار ایمن برخوردار نباشند و دسترسی آنها به خدمات بهداشتی عمومی و بهداشتی و خدمات بهداشتی گسترده تر دقیقاً همانطور که هست نیست. هر ساله در ماه مارس ، که گاهی اوقات در آوریل پایان می یابد ، شاهد نبردی برای متعادل سازی مقامات دولتی ، کارفرمایان و طبقه کارگر با آنچه حقوق آنها است ، هستیم. این بدیهی است که ما در حال مبارزه برای سلب حقوق کارگران در حد ممکن هستیم! درست است که جامعه تصمیم گیرنده یا ترکیب مورد انتظار باید تمام ملاحظات را داشته باشد ، اما فراموش نکنیم که اگر برای حداقل سطح زندگی آنها برنامه ریزی صحیحی نداشته باشیم ، طبیعتاً می تواند عواقب زیادی را در جامعه به دنبال داشته باشد. به کارگران احترام بگذارید ، به آنها احترام بگذارید و به خانواده هایشان احترام بگذارید ، که همه مشکلات و سرخوردگی های ناشی از والدین ، ​​فرزندان و اعضای خانواده آنها را در چرخه تولید کشور تحمل می کنند. آنچه فکر می کنم گفتن در مورد زمینه کاری من مهم است این است که قانون نباید ضد کار باشد.

این قانون باید از حقوق کارگران حمایت کند و به نظر من این قانون بسیار جدی است. همچنین موضوع دیگری که جامعه سیاستگذار در زمینه جامعه کارگری و حتی کارفرمایان نباید آن را نادیده بگیرند ، تسهیل دسترسی کارگران به خدمات عمومی مرتبط با حوزه بهداشت روان و اجتماعی است. به نظر می رسد این امر نیاز به بازنگری جدی دارد ، اگرچه معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی چندین سال است که اقدامی انجام داده و فکر می کنم قابل تحسین باشد ، اما من فکر می کنم فقط یک معاون یک وزارتخانه این کار را انجام می دهد به همه این برنامه ها نروید کارفرمایان برای انجام مسئولیت های اجتماعی خود باید مسئله محیط کار و سلامت اجتماعی جامعه کارگری را جدی بگیرند.
بنابراین ، داشتن یک برنامه در این مورد می تواند بسیار موثر باشد. یک بار دیگر ، این روز را به همه کارگران و خانواده هایشان تبریک می گویم و از آنها برای تلاش صادقانه آنها برای کمک به تولید بیشتر جامعه تشکر می کنم.

* رئیس Samajsebak Samiti
* منتشر شده در روزنامه آرمان

دکمه بازگشت به بالا