جامعه و خانواده

تهران در اوج کرونا/ اوضاع سختِ بیمارستان‌ها و کادر درمان

تهران در اوج کرونا/ اوضاع سختِ بیمارستان‌ها و کادر درمان

رئیس مجتمع بیمارستان امام خمینی (ره) تهران با تأکید بر وضعیت وخیم شهر تهران گفت: “ما واقعاً در شرایط سختی قرار داریم و فشار زیادی بر کادر پزشکی وارد می شود.”

در مصاحبه ای که با دنیای 77 داشت ، دکتر خسرو صادق نیات وی با اشاره به اینکه در تهران در راس بیماری هستیم ، گفت: تعداد بستری ها در بیمارستان زیاد است و تقریباً دو هفته است که با مشکل بحران تختخواب مواجه هستیم ، زیرا تعداد بیماران کرونری و غیر کرونری به سرعت افزایش یافته است. ” اما ما توانسته ایم با افزایش تعداد تخت های اورژانس و تخت های ویژه ، تشکیل کمیته ترخیص ، تسریع در ارائه خدمات بستری و تزریق رامسویر با بیش از 300 بیمار در روز این مشکل را حل کنیم و در حال حاضر نیازی به درمان و مشکل ما درمان آن است. البته ما واقعاً شرایط سختی داریم و فشار زیادی به کادر پزشکی وارد می شود.

وی افزود: میانگین تعداد بیماران بستری در بیمارستان ما بین 4 تا 5 روز است.

وی در مورد تامین تجهیزات و اکسیژن به بیماران گفت: مشکلاتی وجود داشته است اما نه به گونه ای که در درمان بیماران اختلال ایجاد کند. هزینه زیادی برای تأمین اکسیژن به بیماران نیاز است و قیمت اکسیژن مایع افزایش یافته و باعث شده است که کارخانه ها از ما پول نقد بخواهند و هنگامی که مشکل نقدینگی در بیمارستان وجود دارد ، به چالش کشیده می شود و ما در این زمینه مشکلاتی داشتیم. ، اما در روند درمان اختلال ایجاد نکرد. خوشبختانه ما کمبود شدید داروهای کرونری نداشتیم.

امام خمینی (ره) رئیس بیمارستان (ره) با اشاره به اینکه نیمی از تخت های این بیمارستان مختص بیماران مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا اختصاص داده شده است ، خاطرنشان کرد: جراحی های انتخابی محدود است و تنها عمل هایی که به تاخیر بیفتد به نفع سلامت بیمار نیست.

وی افزود: در این اوج ، درمان در منزل و مطب بیش از گذشته افزایش یافته است و بیمارانی به ما مراجعه می کنند که این درمان ها هیچ تاثیری بر آنها ندارد و به این ترتیب ، بیماران بدتری نسبت به قبل به بیمارستان مراجعه می کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا