حوادث و رویداد

تهرانی آماده با ایمنی خانه به خانه

تهرانی آماده با ایمنی خانه به خانه

“متأسفانه وقتی چیزی را می خریم ، به همه چیز به جز امنیت آن توجه می کنیم. وقتی مردم خانه ای می خرند ، به تمام ظاهر آن توجه می کنند اما به حداقل امنیت یک برج توجه نمی کنند.

کامران عبدولی در گفت وگو با دنیای 77 ، وی در حمایت از ائتلاف آمریکا صحبت کرد ، اما گفت که حفظ مقداری استقلال برای تهران مهم است. در زمان حادثه ، خسارت جبران ناپذیر بود.

وی ادامه داد: به عنوان مثال ، ما فکر می کنیم ویروس کرونا پنهان است ، اما چنین تصوراتی در مورد آتش سوزی یا سایر حوادث نداریم و بنابراین اقدامات مهمی برای جلوگیری از آن انجام نمی دهیم. برای آمادگی بیشتر تهران برای رویدادها ، هم به مقامات ما و هم به مردم باید گفته شود که آتش سوزی ها و حوادث گزارش نمی شود و برای همه اتفاق می افتد.

هزینه های امنیتی در سبد هزینه ها نیست

معاون حفاظت و پیشگیری آتش نشانی تهران گفت: یکی دیگر از مسائل مربوط به آمادگی تهران برای حادثه هزینه آن است. هزینه های امنیتی در سبد هزینه نیست. با فرض اینکه ما به دنبال هزینه ماهانه اندک یک خانه گران قیمت هستیم ، می بینیم که هیچ جایی برای امنیت در آن وجود ندارد.

عبدولی افزود: “البته ، می توان گفت که قیمت ها و هزینه ها یکسان نیستند و نمی توان در این شرایط اقتصادی با وضعیت امنیتی برخورد کرد ؛ اما ما واقعاً اصرار داریم که هزینه تجهیزات ایمنی باید کاهش یابد. محصولات

به گفته وی ، خوشبختانه در سال های گذشته با مراکز تحقیقاتی و سازمان ملی استاندارد وارد بحث شده ایم و تا 95 درصد دستگاه هایی مانند دزدگیر حریق و سیستم های اطفاء حریق در کشور تولید شده است. قیمت این محصولات حدود یک سوم کاهش یافته است. اما تلاش برای استفاده بیشتر از وسایل ایمنی ضروری است.

عبدولی تأکید کرد: تهران باید آمادگی لازم را برای آماده شدن برای حادثه داشته باشد که این امر به تجهیزات با کیفیت و قیمت مناسب نیاز دارد.

معاون مقاومت سازمان آتش نشانی تهران گفت: در این صورت هزینه برای کشور کمتر خواهد بود ، زیرا در صورت وقوع تصادفات کمتر ، هزینه کمتر خواهد شد. به عنوان مثال در پلاسکو چندین نردبان آسیب دیدند که هزینه تمام آنها بسیار زیاد است.

آنها به حداقل امنیت خانه توجه نمی کنند

او گفت: “متأسفانه وقتی چیزی را می خریم ، به همه چیز به جز ایمنی آن توجه می کنیم.” وقتی مردم خانه می خرند ، به تمام ویژگی های آن توجه می کنند اما به حداقل امنیت یک برج توجه نمی کنند.

شهروندان خواستار حذف خطرات و حوادث خارج از ساختمان هستند

وی ادامه داد: فرهنگ سازی تنها تأکید بر اهمیت ایمنی و آمادگی در برابر حوادث در کار یک سازمان نیست و برای این کار همه ما باید با هم کار کنیم. مردم باید با خطرات پیرامون خود روبرو شوند. دو نوع خطر در داخل و خارج ساختمان ما وجود دارد. شهروندان باید بیشتر برای مقابله با خطرات و حوادث خارج از ساختمان مطالبه کنند. ما قبلاً رویدادهایی را در پارک دیده بودیم. بسیاری از افراد مسئول این حادثه هستند ، اما هرکسی که کاری را انجام می دهد ، مانند پیمانکار و غیره ، باید قبل از انجام آن به ایمنی آن فکر کند.

تولیدکنندگان باید ایمنی انسان را مطالبه کنند

عبدولی می گوید: “در واقع مردم هنوز هزینه های امنیتی را پرداخت می کنند. شخصی که برای ساختمان مجوز ساختمان می گیرد ، از ابتدا هزینه امنیتی را پرداخت می کند.” بنابراین سازنده هزینه امنیتی را از خریدار دریافت می کند. مردم باید از سازندگان امنیت بخواهند ، اگر مردم ساختمان های ناامن نخرند ، دیگر هیچکس ساختمان های ناایمن نخواهد ساخت. ما باید مطالبات بیشتری را مطرح کنیم و رویدادها را واقعی تر کنیم. ایده باید این باشد که امنیت سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به نقش بیمه گفت: بیمه ساختمان ها را بدون هیچ گونه بیمه ای بیمه می کند. آیا بیمه تضمینی برای نجات زندگی است؟ بیمه گر باید شرایطی را برای درخواست تضمین امنیت داشته باشد. متأسفانه بیمه به دنبال کسب و کار خود است.

عبدولی گفت: “در بسیاری از نقاط جهان ، آتش نشانی می تواند ساختمانهای ناامن را آب بندی کند.” اما ما هیچ تعهد قانونی نداریم و علی رغم هشدارهای فراوان ، می بینیم که برخی ساختمان ها امنیت را تأمین نمی کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا