جامعه و خانواده

تمهیدات ایران برای جلوگیری از ورود جهش جدید کرونا به کشور

تمهیدات ایران برای جلوگیری از ورود جهش جدید کرونا به کشور

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اقدامات ایران برای جلوگیری از ورود جهش‌های جدید ویروس کرونا در کشور را تشریح کرد.

به گزارش دنیای 77، دکتر محمدمهدی گایا گفت: با انتشار این سویه جدید کرونا، ممکن است رفع نگرانی ها در مورد این موضوع دشوار باشد. هفته‌ها طول می‌کشد تا شخصیت سویه جدید کرونا از طریق جهش‌های آن شناسایی شود تا بتوانیم با اطمینان اظهار نظر کنیم.

وی افزود: در حال حاضر شواهد نشان داده است که باید عوارض جدی تری داشته باشد، بنابراین اقدامات ویژه ای انجام داده ایم.

وی تاکید کرد: برای کسانی که قصد سفر به آفریقای جنوبی، بوتسوانا، نامیبیا، زیمباوه، لسوتو و سواتینی را دارند توصیه می کنم سفر خود را به تعویق بیندازند. ما تمام اطلاعات فرودگاه ها و تمام مرزهای زمینی، هوایی و دریایی را ارائه می دهیم، به این معنی که آنها ناآگاهانه کشور را ترک نخواهند کرد.

گوا با تاکید بر اینکه ریاضت حداکثری اعمال خواهد شد، گفت: ما پرواز مستقیم از این کشورها نداریم و اعلام کرده‌ایم که ورود غیرایرانی‌ها از این کشورها به ایران و ایرانی‌هایی که مایل به سفر تا دو نفر هستند را مسدود می‌کنیم. آزمایش PCR نباید و باید در مرز قرنطینه شود، فرد می تواند تا 14 روز در قرنطینه مرزی بماند، این اطلاعات در اختیار مردم ما و سفارت های این کشورها قرار می گیرد.

وی افزود: تمامی توصیه های بهداشتی برای این سویه جدید نیز جواب می دهد.

پیام تمام شد

دکمه بازگشت به بالا