عمومی

تله لابی عربی ـ صهیونیستی برای ایران

تله لابی عربی ـ صهیونیستی برای ایران

مهمترین نگرانی رژیم صهیونیستی این است که آینده روابط جمهوری اسلامی ایران با ایالات متحده به طور فزاینده ای متشنج شده و آنها نگران هستند که این فضای ملی کمرنگ شود و مسیر عادی سازی را دنبال کند تا ایران بتواند به بازارهای بین المللی مورد نظر خود وارد شود. ، به صادرات نفت ادامه خواهد داد. همانطور که می دانیم ، ایالات متحده تحریمهای گسترده ای را علیه بخشهای مختلف اعمال می کند و از طریق تهدید به سایر کشورها در مورد تجارت با ایران هشدار می دهد. کشورهایی که اگرچه ملزم به پیروی از این روند نیستند ، اما با تهدید و فشار واشنگتن روبرو شده اند.

اما با روی کار آمدن جو بایدن ، بخش محدودی از تحریم های ایران ممکن است برداشته شود ، در این صورت اوضاع تهران تا حدودی عادی خواهد شد ، که می تواند زمینه را برای نزدیکتر شدن روابط ایران و آمریکا فراهم کند. بنابراین ، لابی عرب صهیونیستی سعی می کند به هر طریقی از این اتفاق جلوگیری کند. در آخرین روزهای حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید ، آنها در تلاشند تا مهدی را متوقف کنند و بایدن از انجام تجارت عادی خود جلوگیری کند. عواقب چنین اقدامی می تواند فعالیتهای هسته ای صلح آمیز ایران را به خطر بیندازد و همچنین باعث ناامیدی و ناامیدی در بین مردم ایران شود.

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو یک شب با یک مقام امنیتی به عربستان سعودی سفر می کند تا با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و محمد بن سلمان دیدار کند. این یک جلسه عمومی نبود و واضح بود که هر برنامه ای باید مورد بررسی قرار گیرد. هدف ایجاد بی ثباتی در روابط تهران و واشنگتن و تشدید تنش ها و مجبور کردن ایران برای اقدام پس از تحریکات سرانجام مقصر اصلی بود و سپس ایالات متحده به همراه اسرائیل و ناتو وارد عمل شدند.

خوشبختانه مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران نیز از چنین توطئه هایی آگاه هستند و با نظرات خود در مورد مسائل روز ، آنها به خوبی می دانند که نباید درگیر چنین بازی هایی شوند. اقدامات انجام شده علیه ایران مانند ترور ناجوانمردانه شهید محسن فخری زاده و حمله به پایگاه های ایران و متحدانش در سوریه ، همه انگیزه ایران برای پاسخگویی تلقی می شود. بنابراین ، از طریق رفتار و رویکرد ایران ، درک می شود که آنها دست آنها را به خوبی خوانده است. البته این بدان معنا نیست که ایران حق ندارد از پاسخ آن مطلع شود ، بنابراین آنچه ایران در آینده برنامه ریزی می کند زمان و مکان مناسب را تعیین می کند. لازم به ذکر است که واکنش عجولانه و بازی در خاک عربستان سعودی و اسرائیل به معنای شکست ایران در این بازی است.

از سوی دیگر ، عدم پاسخ فوری ایران نباید مورد توجه قرار گیرد. دونالد ترامپ از این اقدام در هنگام ترور شهید قاسم سلیمانی ابراز خرسندی كرد و به دستور “ترور” رئیس جمهور قدرتمندترین كشور جهان افتخار كرد و نشان داد كه او تروریست به تمام معنا است. از سوی دیگر ، در واکنش به این اقدام ، ایران تصمیم گرفته است پایگاه اسد را بمباران کند ، انتقام اصلی همچنان در جریان است. این بسیار مهم است. البته در بقیه دوره ترامپ اقدامات لازم انجام شده است تا اطمینان حاصل شود که ما در دام آنها برای ایران نیفتیم. در حال حاضر ، ایران می تواند با اتکا به قوانین بین المللی ، اتهامات خود را به اتهامات مختلف اتخاذ کند. مقاماتی مانند سازمان ملل ، دادگاه لاهه و … می توانند در این زمینه به ایران کمک کنند. براساس شواهد موجود و آنچه مقامات اسرائیلی گفته اند ، می توانیم این ادعاها را در گذشته و در گذشته نزدیک پیگیری کنیم و از طریق رسانه ها می توانیم محیط موجود را حفظ کنیم تا بتوانیم در زمان مناسب اقدام کنیم. این کار را مستقیم یا غیرمستقیم انجام دهید.

در میان چنین تحولاتی ، ما شهادت دادیم که در تاریخ 29 دسامبر ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی دو برنامه اقدام استراتژیک فوری را برای لغو این تحریم ها به نفع 232 رأی تصویب کردند. متأسفانه ، چنین تصمیمی دست ایران را در امور سیاست خارجی قطع می کند و ما دست رقبای ایران را در راستای اهداف آنها می گذاریم. ما فکر می کنیم که این یک برنامه استراتژیک است ، اما علیه منافع ملی کشور است و بنابراین نقش نهادهای نظارتی پارلمان ، از جمله شورای نگهبان و شورای اعزام ، برجسته تر می شود. اگرچه این طرح تصویب شده است ، اما ممکن است سکوت کند تا منافع کشور به خطر نیفتد و دست سیاست خارجی و مجریان آن را باز نگه ندارد. البته در این راستا رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مسائل مهم کشور و سیاست خارجی کشور اختیارات کاملی دارند و امیدواریم به دلیل اهمیت موضوع ادامه پیدا نکند.

310311

دکمه بازگشت به بالا