جامعه و خانواده

تعیین شهریه مهدهای کودک متناسب با نرخ تورم/تدوین نظام نامه صلاحیت مربیان کودک

تعیین شهریه مهدهای کودک متناسب با نرخ تورم/تدوین نظام نامه صلاحیت مربیان کودک

رئیس سازمان ملی آموزش کودکان ، هنگامی که اعلام کردیم در حال ایجاد کد شایستگی و شایستگی برای مربیان کودک هستیم ، گفت: در آینده ، هر نیروی جدید باید واجد شرایط باشد و دوره را بگذراند. کسانی که در حال حاضر مشغول هستند به صورت دوره ای تحت نظارت هستند.

علیرضا حاجیان زاده در گفت وگو با دنیای 77 وی گفت که ما فعالیتهای خود را در سازمان تازه تأسیس آموزش کودکان در چند زمینه برنامه ریزی کرده ایم: یکی از حوزه ها خانواده است که احتمالاً مهمترین حوزه ما است ، زیرا هشت میلیون کودک زیر شش سال ، بیش از شش میلیون نفر آنها این کار را انجام می دهند. به مهد کودک نروید و ما به مهد کودک بروید. استرس نداشته باشید و ما معتقدیم که خانواده بهترین مکان برای تربیت فرزندان است. به همین دلیل است که ما توانمندسازی خانواده را در نظر می گیریم.

وی افزود: حوزه های دیگری از مربیگری وجود دارد که باید با دقت انتخاب شوند. ما می خواهیم راه اندازی دوره های آموزشی کودک در دانشگاه ها و سمینارها را برای جذب و تربیت مربیان توصیه کنیم. ما در حال طراحی این زمینه هستیم که نیاز به یک کار اساسی و برنامه ریزی بلند مدت دارد. در اساسنامه این سازمان آمده است که حوزه و دانشگاه باید نجات پیدا کنند.

رئیس سازمان ملی آموزش کودکان با اشاره به اینکه یکی از برنامه های کوتاه مدت برای مربیان دوره آموزش خدمات است ، گفت: همچنین در حال تدوین کد صلاحیت ها و شایستگی های مربیان هستیم. یک معلم باید شرایط لازم را برای آموزش و کار حرفه ای با کودک داشته باشد و قبل از ورود او باید این شرایط را داشته باشد.

حاجیان زاده افزود: در آینده ، هر نیروی تازه وارد باید واجد شرایط باشد و دوره را بگذراند. کسانی که در حال حاضر مشغول هستند به صورت دوره ای تحت نظارت هستند.

وی خاطرنشان کرد که منطقه سوم نیز از نظر ظاهر و ایمنی ، استحکام و فضای ساختمان به استانداردهای مهد کودک نیاز دارد. قبلاً مهد کودکها محلی برای مراقبت از کودکان در نظر گرفته می شد ، اما هدف فقط مراقبت از آنها نیست ، بلکه شکل دهی رویکرد آموزشی و فرهنگی است. شانس خوبی برای شروع آموزش از بدو تولد و قبل از تولد وجود دارد و بستگی به یک یا دو سال قبل از دبستان ندارد.

رئیس سازمان ملی آموزش کودکان ادامه داد: امیدواریم به بهترین آرمان های سیستم آموزشی که آغاز آموزش از سنین پایین است دست یابیم.

وی در مورد روند نظارت بر فعالیت مهدکودک ها گفت: در حال حاضر سازمان استانداردهای لازم را تعیین نکرده است ، مهدهای کودک با همین وضعیت ادامه می دهند اما وقتی استانداردها تعیین می شوند ، محدوده مشکلات آموزشی مشخص می شود. شرایط ایجاد لذت ها و جاذبه های مختلف برای کودکان باید در چارچوب یک سیستم استاندارد دینی باشد که باید بررسی و به کمیته ای قابل تامل ارائه شود و پس از آن یک سیستم مشاهده ای که بر حسن اجرای استانداردها و دستورالعمل ها نظارت می کند.

حاجیان زاده در خصوص تعیین شهریه مهدکودک افزود: برای امسال اعلام کرده ایم که شهریه بر اساس افزایش تورم و با تأیید نهادهای حمایت از حقوق مصرف کننده در استان ها تعیین می شود تا کار متوقف نشود. ما باید معیارهای خاصی را برای تعیین هزینه ها تعیین کنیم ، که به بخش خصوصی امکان می دهد امکان کار و ثبت نام نیروی انسانی را مدیریت کند. نیاز به تعیین نرخ متعادل است.

وی ادامه داد: مهد کودک ها نمی توانند 100 درصد به صورت خصوصی در مناطق محروم اداره شوند. ما معتقدیم که همه افراد باید به فعالیتهای آموزشی دوران کودکی دسترسی داشته باشند. ما باید پیش بینی لازم را در بودجه سال آینده داشته باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا