عمومی

تعیین خسارات ناشی از فوت جانباختگان هواپیمای اوکراینی

تعیین خسارات ناشی از فوت جانباختگان هواپیمای اوکراینی

براساس پایگاه داده دنیای 77 ،
طبق تصمیم وزیر کابینه ، وزارت راه و شهرسازی موظف شده است در اسرع وقت مقدمات تأمین 1500 پوند یا معادل هر یک از خانواده ها و بازماندگان قربانیان را فراهم کند. ذینفعان را براساس اسناد پرداخت کنید.

مطابق با پیش فرض قانونی ، هیأت وزیران در جلسه امروز چهارشنبه دهم دسامبر تصویب کرد که بر اساس تابعیت ، تابعیت و جنسیت و مطابق با قوانین مربوطه کشورها ، قربانیان باید وارثان خود را بدون خسارت پرداخت کنند.

براساس این گزارش ، از زمان سقوط هواپیمای اوکراین در آسمان تهران در ژانویه 2009 ، معاون حقوقی رئیس جمهور همواره بر لزوم حمایت و احترام به قربانیان و احقاق کامل حقوق خانواده و بازماندگان آنها تأکید کرده است. هنوز تلاش می شود تا زمینه قانونی لازم و هماهنگی بین دستگاه ها برای تأمین این خسارات فراهم شود و یک پیشنهاد اجرایی برای جلب رضایت این خانواده ها و تأمین بودجه فوری برای این خسارات فراهم شود ، سپس معاون رئیس جمهور در اولین روزهای دسامبر حقوق تأمین شد.

پس از دریافت اعتبار ، قبل از سالگرد رویداد ، معاون قانونگذاری رئیس جمهور سیاست و میزان خسارت را طبق آداب و رسوم و رویه های بین المللی با توجه دستگاه های اجرایی مربوط تعیین و پرداخت های غیر تبعیض آمیز را برای بازماندگان پیشنهاد کرد.

رئیس جمهور با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده داغدیده ، ابراز امیدواری کرد که غرامت جبران کننده درد و رنج ناشی از حادثه نباشد ، اما تعهد رعایت حقوق همه افراد و احترام به مردم را به آنها یادآوری کرد. حفظ پیوندهای اجتماعی و سرمایه انسانی ، به ویژه در کشور عزیزمان.

یک هواپیمای بوئینگ 737-800 شرکت هواپیمایی بین المللی اوکراین ، با هزار و 757 مسافر و 9 خدمه ، ساعت 12:22 صبح (چهارشنبه ، ژانویه) از فرودگاه امام خمینی (ره) به سمت کیف پرواز کرد. در استان تهران از کار افتاد و پس از قطع ارتباط با اداره کنترل ترافیک در 16 دقیقه نزدیک صباشهر ، همه سرنشینان خود را از دست داد. چند روز پس از سقوط ، مشخص شد که هرگونه خطای انسانی به هواپیمای مسافربری برخورد کرده است.

دکمه بازگشت به بالا