عمومی

تعیین تکلیف احیای جهاد سازندگی تا ۲۰ روز آینده

تعیین تکلیف احیای جهاد سازندگی تا ۲۰ روز آینده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دنیای 77 ،

“سید جواد ساداتی نژاد” وزیر جهاد کشاورزی امروز (پنجشنبه ، مهرماه آنلاین) به مناسبت روز ملی عشایر ، در جمع مردم ساوه و جرندی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی گفت: و عشایری است و در این زمینه ، رئیس جمهور دستور داد که استخدام ظرف 20 روز آینده تکمیل شود.

ساداتی نژاد افزود: رسیدگی به اقشار محروم جامعه به ویژه روستاییان و عشایر یکی از برنامه های دولت سیزدهم است و قسمت عمده ای از سفر استانی ما نافرمانی این ادارات است.

وی ادامه داد: فشارهایی از سوی دولت و رئیس جمهور برای احیای وزارت جهاد وجود داشته است ، زیرا پس از ادغام دو وزارتخانه سابق و تشکیل وزارت جهاد کشاورزی ، روستاییان ما دچار سردرگمی و درماندگی شدند و در نهایت تمرکز اصلی بر روستا و تولید عشایری “

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تمرکز اصلی دولت تمرکز بر اقتصاد روستایی و عشایری است و اگر از این مسائل چشم پوشی کنیم ، شاهد مهاجرت انسانها و جمعیت روستایی خواهیم بود و اکثر مهاجران به حاشیه رانده شده و هزینه پول زیادی در شهرها است. دولت تحمیل می کند ؛ بنابراین ، بهترین کار این است که از این گروه مراقبت کنیم و از تولید روستا حمایت کنیم.

وی گفت: با تشکیل وزارت جهاد ساجندی ، روستاها احیا می شوند و شاهد رونق فوق العاده ای در تولید ، کشاورزی و دامداری خواهیم بود.

وی گفت: عشایر ذخیره انقلاب و ضامن عرضه و تولید تقاضای کشور و به ویژه پروتئین و لبنیات هستند. ما باید با افتخار به بخش دامداری و کشاورزی یارانه بدهیم تا امنیت غذایی کافی را بدون نیاز به سایرین تأمین کنیم.

ساداتی نژاد گفت: کشاورزان و دامداران حتی در تولید انرژی ملی نقش دارند ، زیرا یکی از اجزای انرژی ، کمک های غذایی قابل اطمینان است و عشایر و کشاورزان همواره عناصر اقتدار جمهوری اسلامی محسوب می شوند و امیدواریم در این زمینه اقدامات بیشتری انجام دهند. احداث وزارت ساختمان.

وی گفت: در دولت سیزدهم برای افزایش اعتبار مرتبط با عشایر و روستاییان گام برمی داریم.

وزیر جهاد کشاورزی در مورد درخواست عشایر در منطقه جرندیح گفت: با وزیران مربوطه صحبت خواهم کرد تا مشکل آموزش و پرورش 14 منطقه عشایری جرندیه را برطرف کرده و اینترنت و شبکه تلفن همراه را تقویت کنند.

وی گفت: موضوع گازرسانی به مناطق عشایری و روستاهای منطقه جرندیه نیز یک موضوع انگیزشی و رفاهی است و در جلسه بعدی هیات دولت گزارشی از این وضعیت ارائه می کنم. توسعه شهری ، ما باید این را دنبال کنیم.

ساداتی نژاد در مورد تقاضای دیگر عشایر در مورد سهمیه کم نهاده های گاو گفت: “ما به عنوان قطعنامه این جلسه تخصیص ورودی را دنبال می کنیم و سعی می کنیم سطح توزیع ورودی گاوهای سبک و سنگین را برگردانیم. و ورودی لازم. “ما همچنین با قیمت مناسب برنامه ریزی خواهیم کرد.

وزیر جهادکشاورزی گفت: شرکت پشتیبانی امور دام استان مرکزی نیز قرار است مازاد دام عشایر را با نرخ مصوب خریداری کند و اگر عشایر در نگهداری گاو با مشکل روبرو شوند ، می توان نهال های مورد نیاز را به صورت اقساط تامین کرد. در قالب توافق با این شرکت در استان مرکزی.

وی در مورد صادرات دام اظهار داشت: برخی از دامها به صورت قاچاق از طریق مرز عبور می کنند و قبلاً ممنوع شده بودند ، اما برای رفع این مشکل ما مجوز صادرات دام به شرکت پشتیبانی دام را به عنوان یک مدیر اجرایی صادر کردیم که سال ها نگرانی مهاجران را به دنبال داشته است. وی گفت:

وی با اشاره به پیشنهاد نماینده SAVE مبنی بر ارائه بخشی از تجهیزات دامداری به عشایر بدون واسطه از ابتدای سال ، گفت: “ما موضوع را مطالعه خواهیم کرد.”

نزاد گفت: “من از رئیس سازمان عشایر ایران می خواهم که این موارد را مطابق کد ملی بررسی و پیگیری کند.”
وی گفت: “هدف ما این است که مهاجرت را معکوس کرده و خانواده های روستایی را به شهرهای خود بازگردانیم و در این مورد ، باید کسانی را که به روستا بازگشته اند تشخیص دهیم.”
وی در مورد مشکلات روستاییان و عشایر در مدیریت منابع طبیعی با مقداری مالکیت زمین گفت: اکثر روستاها دارای مالکیت و مسائل مربوط به زمین هستند که مستند نیست و زمین های کشاورزی ثبت نشده است. ضعف بزرگ.
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: حل این موضوع یکی از برنامه های محوری دولت سیزدهم است و ما سعی خواهیم کرد تمام زمین های کشاورزی را به عنوان اسناد این دولت نگه داریم و درگیری بین منابع طبیعی و روستاییان را پایان می دهیم. زمین های کشاورزی “

وی گفت: ما اقدامات لازم را برای تسهیل ورود کشاورزان و محصولات عشایری به بازار مصرف انجام می دهیم ، زیرا وجود دلالان و واسطه ها در حق این گروه مولد بی انصافی است و در این مورد با جهاد امور را به اتحادیه ها و تعاونی ها منتقل می کنیم. ، ساخت و احیای وزارتخانه. “من آن را می پذیرم.

ساداتی نژاد گفت: بدون حضور و نظر کشاورزان ، دهقانان و عشایر هیچ تصمیمی نخواهیم گرفت و قطعا از حضور نمایندگان آنها در تصمیم گیری استفاده خواهیم کرد.

دکمه بازگشت به بالا