اقتصادی

تعامل کشورهای اسلامی برای شتاب انتقال فناوری/آخرین مهلت ارائه طرح‌ها

تعامل کشورهای اسلامی برای شتاب انتقال فناوری/آخرین مهلت ارائه طرح‌ها

مراسم اهدای جوایز انتقال فناوری 2021 به میزبانی معاونت پارک فناوری پردیس علم و فناوری، با میزبانی تکنوکرات های کشورهای اسلامی در 12 دسامبر در دبیرخانه سازمان دی-8 ترکیه برگزار می شود.

به گزارش دنیای 77، قراردادهای انتقال فناوری یکی از مؤثرترین ابزارهای ورود فناوری به صنایع کشور است که با ایجاد محرک ها حمایت می شود. شبکه تبادل و انتقال فناوری کشورهای G8 با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بستری را برای ترویج فرهنگ انتقال فناوری و ایجاد فرصت های لازم برای توسعه اقتصادی کشورها ایجاد کرده است.

بر این اساس، جایزه انتقال فناوری جمهوری اسلامی ایران توسط شبکه حمایت از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اعطای بهترین قرارداد انتقال فناوری منعقد شده توسط یک کشور در گروه تعریف شد. 5000 جایزه

در چارچوب این رویداد، بهترین پروژه از نظر انتقال فناوری که در یکی از این هشت کشور یا یکی از این هشت کشور به مرحله نهایی می رسد، با یک کشور اسلامی دیگر امضا می شود. این پروژه ها باید تا پایان سال جاری به امضا برسد.

هدف این پروژه تشویق کشورهای در حال توسعه برای مشارکت در تعاملات فناوری، کمک به پروژه‌های نوآورانه و معرفی کارکنان، محققان و مربیان فناوری و اکوسیستم نوآورانه با تعاملات فناوری است.

دبیرخانه شبکه تبادل و انتقال فناوری به بررسی قراردادهای کلیدی بر اساس معیارهای مشخص در این زمینه می پردازد و دانش و فناوری مورد استفاده این کشورها برای انتقال فناوری را بررسی می کند.

فراخوان‌های بین‌المللی این پروژه از آبان ماه سال جاری اعلام شده است و کارگران اکوسیستم فناوری و نوآوری از کشورهایی از جمله پارک‌های علم و فناوری، کارخانه‌های نوآوری، مراکز رشد، شتاب‌دهنده‌ها و دانشگاه‌ها پروژه‌های فناوری خود را تا 29 آبان ماه امسال منتقل می‌کنند. ارسال و ثبت نام در دبیرخانه این شبکه.

در پایان مهلت اعلام شده، ارزیابی و بررسی پروژه های دریافتی توسط تیمی از کارشناسان و کارکنان حوزه کارآفرینی و انتقال فناوری بر اساس ضوابط خاص بررسی و طرح بالاتر معرفی خواهد شد.

در حین انتخاب بهترین طرح انتقال فناوری، سلسله نشست‌ها و رویدادهای تبادل فناوری بین شرکت‌کنندگان کشورهای عضو برگزار می‌شود تا زمینه اشتغال و توسعه کشورها فراهم شود تا کمی و کیفی این طرح گسترش یابد. توافق. . کشورهای اسلامی در حال توسعه علاوه بر اعطای جوایز برتر به طرح‌های برگزیده، با این دستاوردها آشنا هستند تا بتوانند از این قدرت‌ها استفاده کرده و در صورت تمایل زمینه رشد و توسعه خود را فراهم کنند.

به گفته معاون علمی رئیس جمهور، علاقه مندان به شرکت در این رویداد فناورانه باید تا پایان مهرماه سال جاری از طریق سایت فناوری انتقال جوایز اعلام آمادگی کنند.

پیام تمام شد

دکمه بازگشت به بالا