سلامت

تصمیم به تعطیل کردن پایتخت نتیجه می دهد اگر …

تصمیم به تعطیل کردن پایتخت نتیجه می دهد اگر ...

OFWNEWS:

علی اصلانی در مصاحبه با دنیای 77 ، ضمن ارزیابی تعطیلی احتمالی کلانشهرها برای قطع ویروس پزشکی قانونی و پیامدهای اقتصادی آن ، گفت: اگر خاموش شدن دو هفته ای مشاهده شود و همه در خانه بنشینند ، مسافرت نروند ، جزیره نروند و احزاب دسته جمعی از بین بروند و دولت مشاهده کند ، اگر زنجیره عفونت ویروس کرونا را قطع کنیم ، باید تصمیم بگیریم با این حال نمی توانم در ماههای آینده با یک فاجعه انسانی روبرو خواهیم شد.

وی ادامه داد: امسال زمستان زود شروع شد و پیش بینی می شود با فرا رسیدن زمستان در ماه دسامبر و سپس اوضاع وخیم تر شود. در حال حاضر ، کادر پزشکی در بیمارستانها بسیار خسته هستند و علی رغم پیشنهاد استخدام 3000 پرستار و جذب نیرو جدید ، و در این شرایط حرکت بسیار خوبی بود ، اما معتقدم موثر نیست. بیمارستان ها مملو از بیماران کرونا ویروس است و چندین هفته است که تعداد کشته شدگان به زیر 450 نفر نمی رسد ، بنابراین تصمیم به بسته ماندن تا زمانی که مردم رعایت نکنند ، فرهنگ سازی شود و دولت نظارت بر آن را انجام ندهد ، موثر خواهد بود.

اصلانی اضافه کرد: متأسفانه ما دیده و شنیده ایم که نامزدی ها و عروسی ها حتی پس از کرونا انجام می شود و هنوز مهمانی ها و اپیزودهایی برگزار می شود ، در حالی که حدود 35٪ از انتقال بیماری از طریق اجتماعات است.

البرز در مورد تأثیر اقتصادی تعطیلی در فعالیت های تجاری رئیس شورای اسلامی کار اسلامی افزود: خوشبختانه نگرانی های کمتری در مورد شرکت های بزرگ خصوصی و کارخانه ها وجود دارد. این شرکت ها در روزهای ابتدایی کرونا را تعطیل نکردند ، و اقداماتی مانند بستن سالن های غذاخوری یا نظارت بر فاصله اجتماعی در خدمات حمل و نقل کارگران را انجام دادند و کارفرمایان با وجود هزینه های بالا ، ماسک ، محصولات بهداشتی و ضد عفونی برای کارگران خود تهیه کردند و پروتکل های آن را دنبال کردند. مقامات بهداشتی اجازه انتقال ویروس را ندادند.

اصلانی اظهار داشت: كارمندان دولت كمتر به این بخش توجه می كنند زیرا آنها از راه دور برای تأمین بیشتر زیرساخت ها كار می كنند و در شهر كمتر حضور دارند اما بیشترین نگرانی ما در بخش تجارت و بازار است كه سفرهای عمومی و خصوصی می تواند باعث عفونت های ویروسی شود. داده می شود.

وی ادامه داد: این گروه حاضر به بستن شغل شغلی نیست زیرا آنها به شدت تحت تأثیر تاج قرار گرفتند و بیشتر آنها بیمه بیکاری نداشتند یا اگر شرط را شامل می شدند آن را به طور کامل قبول نمی کردند. بیشتر کلاس ها مستأجر هستند و چک و بدهی وجود دارد ، مغازه ای که ماهیانه 10 میلیون تومان اجاره می دهد برای جلوگیری و بستن کرکره امری طبیعی است.

وی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر فصل فروش آنها در ماه های نوامبر و دسامبر برگزار می شود ، در غیر این صورت مردم خرید عیدی خود را بعد از بهمن به تعویق می اندازند ، بنابراین آنها با گرفتن کرونا موافقت می کنند اما تجارت آنها بسته نمی شود. بعضی از کلاسها از تصمیم ستاد کلونر که غروب را آخرین بار قرار داده و می گویند “صبح این کار را نمی کنی؟” شکایت دارند.

سرانجام ، رئیس شورای اسلامی کار البرز گفت: اگر تصمیمی برای بسته شدن گرفته شود ، باید معابر و مکان های دیدنی جمع آوری شود و نظارت جدی تری بر دولت اعمال شود. پولی که اکنون برای پیشگیری از تاج خرج می کنیم بهتر است در درمان تاج خرج شود.

دکمه بازگشت به بالا