استانی

تشکیل ستاد احیای زاینده رود و رفع معضل بزرگترین رود فلات مرکزی ایران

به گزارش دنیای 77 از اصفهان، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در توئیتی از رئیس جمهور خواست دستور تشکیل ستاد احیای رودخانه جاینده رود را بدهد زیرا اهمیت این رودخانه حیاتی کمتر از دریاچه ارومیه نیست.

حسین میرزایی در این خصوص به دنیای 77 گفت: در مدتی که نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم بودم، همواره علاوه بر تحصیلات حوزوی، در رشته عمران فارغ التحصیل شده ام که یکی از زیرمجموعه های آن عمران آب است. مهندسی.” انجام دادم.

وی افزود: در بازرسی های متعدد، خطوط انتقال آب خلیج فارس به سیرجان و یزد را کنترل و خطوط انتقال آب خلیج فارس به کارخانه آب شیرین کن اسمز معکوس را آزمایش کردیم و از آنجا مقداری آب از مخزن سیرجان برای تامین آب به اصفهان می رساند. آب مورد نیاز صنعت

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: از خط انتقال آب یزد نیز بازدید و با همکاری شرکت آب منطقه ای اصفهان چشمه های زاینده رود به صورت زمینی رصد و آبنماها و وضعیت زاینده رود رصد شد. ما از تراژیک 4 بازدید کرده ایم.

او اضافه کرد: زمینه تدوین طرح های باروری ابرها را با وزارت نیرو و جهادکشاورزی فراهم کرده ایم و با آزمایش ذخایر آبی اصفهان مشکل آب را محک زده ایم..

میرزا انتقال آب از خلیج فارس، انتقال آب بین حوضه‌ای، باروری ابرها و بررسی جریان‌های طبیعی رودخانه‌ها و مخازن رودخانه‌ها را از مهمترین گام‌های بلندمدت برای رفع مشکلات حوضه زاینده رود برشمرد و خاطرنشان کرد: هر یک از این پروژه‌ها زمان بر. . بنابراین به طور کلی راه حل کوتاه مدت مشکل جاینده رود دعای باران است و راه حل بلندمدت تشکیل ستاد ملی توانبخشی جاینده رود است تا شاهد تجدید حیات در فلات مرکزی باشیم. ایران.

48

دکمه بازگشت به بالا