عمومی

بی ثباتی پیامد سفر نتانیاهو به عربستان

بی ثباتی پیامد سفر نتانیاهو به عربستان

داود شهاب المیادین به لبنان گفت: “ما در مورد عواقب سفر نتانیاهو به عربستان سعودی برای اتحاد علیه ثبات و امنیت منطقه هشدار داده ایم.”

وی افزود: سفر نتانیاهو به عربستان سعودی آغاز تجاوز به مردم فلسطین و یکی از دلایل آن است.

یک مقام از دفتر اطلاع رسانی جهاد اسلامی فلسطین افزود: دولت ترامپ و تل آویو در تلاشند تا مسائل منطقه را به نفع پروژه اسرائیل خاتمه دهند.

شهاب گفت: “تل آویو می خواهد با توطئه هایی برای عادی سازی روابط ، سلطه خود را در منطقه حفظ کند.”

وی با اشاره به اینکه سفر نخست وزیر سعودی به عربستان خیانت به قدس و مقدسات اسلامی است ، افزود دولت های خلیج فارس اسرائیل را برای دفاع از تاج و تخت خود دنبال می کنند.

جبهه مردمی آزادی فلسطین نیز سفر نتانیاهو به عربستان سعودی و دیدار وی با بن سلمان را محکوم کرد.

مقاومت دیدار مخفیانه نتانیاهو و بوسالمان را خیانت به اورشلیم ، مکه و مدینه خواند و اصرار داشت که این دیدار بخشی از تلاش آمریکایی-صهیونیستی برای گسترش دایره سازش بین برخی کشورهای عربی و دشمنان اسرائیل بود.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و سفر نتانیاهو به عربستان سعودی بسیار خطرناک توصیف شده است. این جنبش گفت سفر به عربستان سعودی را باید توهین به امت و نادیده گرفتن حقوق ملت فلسطین دانست.

رادیو اسرائیل روز دوشنبه گزارش داد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل یکشنبه شب برای دیدار با ولیعهد بن سلمان به عربستان سعودی سفر کرده است.

براساس این گزارش ، نتانیاهو روز یکشنبه فرودگاه بن گوریون را به مقصد عربستان ترک کرد و با بن سلمان ولیعهد و مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در نیوئن دیدار کرد.

اطلاعات منتشر شده در وب سایت های ردیابی پرواز ، پرواز هواپیما از فلسطین اشغالی به عربستان را نیز تأیید می کند.

وزیر آموزش و پرورش اسرائیل همچنین در بیانیه ای دیدار نتانیاهو و بن سلمان را تأیید کرد ، اگرچه وزیر خارجه عربستان امروز در پاسخ به گزارش رسانه های اسرائیلی در مورد دیدار ولیعهد با نتانیاهو در حساب توئیتر خود ، جلسه ای بین بن سلمان و مقامات برگزار کرد. او اسرائیل را انکار کرد.

دکمه بازگشت به بالا