ورزش

بیرانوند و طارمی در بین ۱۰ ستاره آسیایی در جام جهانی

بیرانوند و طارمی در بین ۱۰ ستاره آسیایی در جام جهانی

به گزارش شفاف و به نقل از ساکورنت، بازیکنانی مانند هیده توشی ناکاتا، علی دایی، پارک جی سانگ در تاریخ جام جهانی خوش درخشیدند. در واقع تعداد بازیکنان آسیایی که توانایی درخشش در این مسابقات را داشتند کم نبود.

اکنون همه نگاه ها به جام جهانی 2022 قطر است و باید ببینیم در این مدت کدام بازیکنان آسیایی می درخشند.

معز علی (قطر)

عبدالکریم حسن (قطر)

مهدی طارمی (ایران)

مهدی طارمی در جام جهانی گذشته نیز در آسیا بازی می کرد. همه او را به خاطر فرصت لحظه آخری مقابل پرتغال به یاد دارند. چهار سال بعد و او اکنون در دوران اوج خود یک مهاجم است و امسال با 5 گل در لیگ قهرمانان برای پورتو آتش زده است.

طارمی یکی از مهره های کلیدی تیم پورتو بود که فصل گذشته قهرمان لیگ و جام حذفی پرتغال شد. طارمی در سه فصل و نیم حضور در پرتغال 62 گل به ثمر رسانده و در این مدت توانایی درخشش را داشته است.

علیرضا بیرانوند (ایران)

اگرچه طارمی برد تاریخی ایران مقابل پرتغال در جام جهانی را از دست داد اما درخشش علیرضا بیرانوند در آن بازی را نباید فراموش کرد. بیرانوند با مهار پنالتی رونالدو خود را در کانون توجه قرار داد.

بیرانوند که با پرسپولیس چهار قهرمانی در لیگ ایران را کسب کرده بود، در نهایت راهی اروپا شد و به رویال آنتورپ بلژیک پیوست و همچنان به صورت قرضی در پرتغال در بوآ ویستا ماند، هرچند اخیرا با مصدومیت دست و پنجه نرم می کند.

حالا این دروازه بان 30 ساله به پرسپولیس بازگشته است و پس از روی کار آمدن گزینه های قابل قبول دیگری مانند امیر عابدزاده، رقابت سختی برای پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی را پیش رو دارد، هرچند به نظر می رسد اولین کارلوس کی روش شود. انتخاب برای دومین بار متوالی. تیم ملی شود.

سلمان الفرج (عربی)

سالم الدوساری (عربی)

تاکهیرو تومیاسو (ژاپن)

دایچی کامادا (ژاپن)

کیم مین جائه (کره جنوبی)

سون هیونگ مین (کره جنوبی)

دکمه بازگشت به بالا