استانی

برپایی نماز جمعه جزو اولین اقدامات امام خمینی (ره) بعد از انقلاب در ایران بود

دنیای 77/ قزوین امام جمعه قزوین گفت: یکی از اولین کارهای امام خمینی (ره) پس از ورود به کشور پس از تبعید، اقامه نماز جمعه بود.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه نماز جمعه قزوین گفت: اولین نماز جمعه توسط پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم همزمان در مدینه اقامه شد.) و نماز جمعه.

وی خاطرنشان کرد: وقتی امام خمینی (ره) در پایان تبعید وارد کشور شدند ، یکی از اولین فعالیت های آنها اقامه نماز جمعه بود.

وی در خطبه نماز جمعه قزوین ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (علیه السلام) را تبریک گفت و گفت: از زبان پیامبر (صلی الله علیه و آله) و تفسیر حقیقت قرآن را از امام صادق (علیه السلام) شنیده ایم و این سرمایه عظیم معنوی ماست.

آیت الله عابدینی می گوید: مسجد مدینه را پیامبر اسلام (ص) در این ایام که سال اول هجری بود بنا نهادند و انشاء الله می توانیم مانند پیشینیان خالصانه کار طولانی مدت انجام دهیم و بسازیم. مسجدی مناسب در قزوین

وی گفت: این روزها سالگرد بعثت امام خمینی(ره) درباره تفسیر امام راحل داریم و این یک توافق نبود بلکه دستور آمریکا بود و شاه متوجه نشد و دستور آمریکا بود که باید اجرا شود.

خطیب نماز جمعه قزوین افزود: امام خمینی (ره) به موقع رصد و افشا شد و آبروی آمریکا و غلامان منطقه ای اش خدشه دار شد و عزت مردم حفظ شد. اسلامی شد.

وی ادامه داد: قرارداد گلستان ایران و شوروی یکی دیگر از قراردادهای شرم آور بود که باید همواره متوجه ضرر این قراردادها باشیم.

امام زمان (عج) گفت: روز آمار و برنامه ریزی داریم، هر کار موفقی باید بر اساس آمار دقیق باشد و موضوع را در جامعه نهادینه کنیم و مسئولان و مدیران باید دوره های آمار را ببینند تا در کار خود موفق باشند.

پیام تمام شد

دکمه بازگشت به بالا