استانی

برپایی نماز جمعه جزو اولین اقدامات امام خمینی (ره) بعد از انقلاب در ایران بود

برپایی نماز جمعه جزو اولین اقدامات امام خمینی (ره) بعد از انقلاب در ایران بود

دنیای 77/ قزوین امام جمعه قزوین گفت: یکی از اولین کارهای امام خمینی (ره) پس از ورود به کشور پس از تبعید، اقامه نماز جمعه بود.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه نماز جمعه قزوین گفت: اولین نماز جمعه توسط پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم همزمان در مدینه اقامه شد.) و نماز جمعه.

وی خاطرنشان کرد: وقتی امام خمینی (ره) در پایان تبعید وارد کشور شدند ، یکی از اولین فعالیت های آنها اقامه نماز جمعه بود.

وی در خطبه نماز جمعه قزوین ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (علیه السلام) را تبریک گفت و گفت: از زبان پیامبر (صلی الله علیه و آله) و تفسیر حقیقت قرآن را از امام صادق (علیه السلام) شنیده ایم و این سرمایه عظیم معنوی ماست.

آیت الله عابدینی می گوید: مسجد مدینه را پیامبر اسلام (ص) در این ایام که سال اول هجری بود بنا نهادند و انشاء الله می توانیم مانند پیشینیان خالصانه کار طولانی مدت انجام دهیم و بسازیم. مسجدی مناسب در قزوین

وی گفت: این روزها سالگرد بعثت امام خمینی(ره) درباره تفسیر امام راحل داریم و این یک توافق نبود بلکه دستور آمریکا بود و شاه متوجه نشد و دستور آمریکا بود که باید اجرا شود.

خطیب نماز جمعه قزوین افزود: امام خمینی (ره) به موقع رصد و افشا شد و آبروی آمریکا و غلامان منطقه ای اش خدشه دار شد و عزت مردم حفظ شد. اسلامی شد.

وی ادامه داد: قرارداد گلستان ایران و شوروی یکی دیگر از قراردادهای شرم آور بود که باید همواره متوجه ضرر این قراردادها باشیم.

امام زمان (عج) گفت: روز آمار و برنامه ریزی داریم، هر کار موفقی باید بر اساس آمار دقیق باشد و موضوع را در جامعه نهادینه کنیم و مسئولان و مدیران باید دوره های آمار را ببینند تا در کار خود موفق باشند.

پیام تمام شد

دکمه بازگشت به بالا