اقتصادی

برنامه‌ای برای مدیریت سبک زندگی در مبتلایان به دیابت/چالش‌های پیش روی استارتاپ‌ها

برنامه‌ای برای مدیریت سبک زندگی در مبتلایان به دیابت/چالش‌های پیش روی استارتاپ‌ها

دانشكده دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي و برترين فن آوري جشنواره تحقيقات ابوريحان با تبيين كاربرد مديريت شيوه زندگي بيماران ديابتي به عنوان محصول برتر اين جشنواره تحقيقاتي ، برخي موانع و مشكلاتي را كه شركت هاي نوپا و تكنولوژيست جوان با آن روبرو بودند ، مطرح كردند.

در مصاحبه ای با دنیای 77 ، دکتر وی با بیان اینکه ما با برنامه “ایده” در جشنواره شرکت کردیم ، توضیح داد: این برنامه برای مدیریت زندگی افراد دیابتی و کمک به انطباق با داروهای قند خون یا انسولین تزریق شده طراحی شده است. ؛ نحوه و زمان غذا خوردن را تمرین کنید و استرس خود را کنترل کنید.

وی گفت: این مجموعه به افراد کمک می کند تا دوزهای انسولین را به راحتی کنترل کنند ، افراد را کنترل کنند ، از افزایش قند خون و افزایش قند خون جلوگیری کنند. وی افزود: “این نرم افزار در بسته مراقبت از افراد مبتلا به دیابت و فشار خون بالا گنجانده شده است ، از جمله اعلان وزارت بهداشت به دلیل تأیید انجمن غدد درون ریز و تغذیه.

متخصصان تغذیه می گویند که افراد دیابتی در معرض عواقب جدی و عوارض بیماری ویروس کرونا قلب هستند. “بنابراین ، کنترل وضعیت بیماران دیابتی بسیار مهم است ، قند خون و میزان مراجعه آنها باید با سهولت بیشتری کنترل شود ، که این نیز با کاربرد مهم است.”

توسعه برنامه های کاربردی برای کنترل بیماری مزمن دیگر

عضو هیئت علمی دانشکده تغذیه با تأکید بر اهمیت کنترل شیوه زندگی در بیماری های مزمن گفت: “در پروژه های آینده ، ما قصد داریم یک گروه مربیگری مربوط به دیابت اضافه کنیم ، زیرا با وارد کردن اطلاعات کاربر ، یک هوش مصنوعی برای افزایش آگاهی کمک می کند.” فعال است که میزان قند خون را افزایش می دهد یا در مورد اثرات هر مشکلی بر قند خون هشدار می دهد. با این حال ، حضور یک مربی در برنامه کمک زیادی می کند ، بنابراین ما در تلاش هستیم که بخش مربیگری تغذیه ، تمرین و غدد درون ریز را راه اندازی کنیم ، اما برای دسترسی مربی شخصی به یک بستر جداگانه نیاز دارد.

وی ادامه داد: همچنین کاربرد این سبک با هدف ترویج سبک زندگی سالم برای سایر بیماری های مزمن به زودی فعال می شود.

این فناوری با اشاره به موفقیت های دیگر در مورد استارتاپ ها ، توضیح می دهد: این اپلیکیشن برنده جایزه ای نوآورانه در چین شده است که از دولت چین کمک مالی دریافت کرده است ، اما به دلیل کرونا امکان حضور در چین وجود ندارد. مجوز این اپلیکیشن به یک شرکت دارویی در فرانسه فروخته شده است و این اپلیکیشن یکی از 140 شرکت نرم افزاری دارای پروانه ساخت است و شرکت طراحی آن یکی از شرکت های خلاق معاونت علمی ریاست جمهوری است که سطح دانش اولیه آن همچنان ادامه دارد.

یک تیم خوب و توانمند رمز موفقیت فعالیت های استارتاپی است

یکی از اعضای دانشکده تغذیه با بیان اینکه این پروژه توسط مرکز رشد و نوآوری در علوم تغذیه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز شده و به طور مشخص گفت: مهمترین ملاک برای داشتن یک تیم قدرتمند و کارآمد موفقیت اولیه است.

دکتر راججی جهرمی با تأکید بر اینکه داشتن دانش برای فعالیت های استارت آپی کافی نیست ، اظهار داشت: برخی معتقدند داشتن دانش در مورد کار راه اندازی برای شروع کار در این زمینه کافی است اما واقعیت این است که تیم فنی ، مالی و بازاریابی به خوبی تیم است . توانایی دانش در نهایت ، ترکیب این سه تیم می تواند یک فعالیت راه اندازی موفقیت آمیز را به صورت تیمی ایجاد کند.

وی یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه جمع آوری کمک مالی یکی از مهمترین قسمت فعالیتهای استارتاپی است ، گفت: از زمان ورود به استارتاپ ها شاهد حضور دانشجویانی که امیدوار به کمک هستند ، وام هایی از طرف system این مهمترین و سخت ترین قسمت کار است و برای رسیدن به این هدف شما باید کفش آهنی بپوشید.

این فناوری برتر توسط اعضای تیم در دستیابی به موفقیت در هر شرایطی بسیار مثر در نظر گرفته می شود و می گوید: “تیم فنی این پروژه تیمی از دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف هستند که در این مسیر سهم زیادی داشته اند. و آنها به همان اندازه سخت تلاش کردند تا پیشرفت کنند.

هدف را به درستی تعریف کنید تا ناامید نشوید

وی تعریف صحیح هدف را مسئله مهمی در فعالیت های استارتاپی دانست و ادامه داد: متأسفانه برخی خطاها و موانع منجر به سرخوردگی و دلسردی فارغ التحصیلان دانشگاه و مبتدیان می شود ، با این وجود عدم دستیابی به آرمان افراد را ناامید نمی کند ، تعیین و انجام دهید انتظار موفقیت را زودتر از موعد نداشته باشید ؛ تلاش های بزرگ همیشه م effectiveثر است ، بنابراین من افراد زیادی را دیده ام که بارها دستان خود را روی زانو گذاشته و بلند کرده اند ، سعی کرده اند تا آنجا که ممکن است هزینه ها را کاهش دهند ، از موانع عبور کنند و به جلو حرکت کنند ، موفقیت برای این گروه از افراد امکانات بیشتری وجود دارد

چالش هایی که استارتاپ ها با آن روبرو هستند

شهید بهشتی ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ، با اشاره به موانع موجود بر سر راه تکنسین ها و استارتاپ ها گفت: موانع قانونی یکی از مهمترین چالش های استارتاپ ها است ، زیرا متاسفانه ساختار استارتاپ ها به طور کامل و صحیح تنظیم نشده است. فعالین

وی ادامه داد: شرکت های خصوصی و شرکت های رشد محور دلایل ساختاری نیز دارند ؛ ما با کارت های مالی ، مالی ، بازرگانی و سایر چالش ها روبرو هستیم ، به عنوان مثال برای تنظیم کارت ویزیت به اجاره نامه با کد رهگیری نیاز داریم اما ما در حالی که در دانشگاه هستیم ، آنها نمی توانند املاک عمومی را با کد رهگیری اجاره کنند ، که این امر چالش های حقوقی ایجاد می کند ، یا اداره مالیات برای مالیات مکان درخواست می کند ، اما دانشگاه خود را معاف از مالیات می داند ؛ موارد مشابه بی شماری وجود دارد و از این رو در فضای راه اندازی قانونی است چالش ها زمان زیادی را از تیم می گیرند و بنابراین اصلاح آنها و تسهیل آنها ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی خاطرنشان کرد: داشتن مشاوران حقوقی در مراکز رشد به ساده سازی روند کار و ایجاد انگیزه در افراد کمک می کند ، “پشتیبانی مالی تکنسین ها روز به روز در حال بهبود است و هرچه اطلاعات دقیق تری در مورد دستگاه جوجه کشی داشته باشند ، دسترسی بیشتری نیز به آنها خواهند داشت. هرچه شرکت هایی که در استارت آپ سرمایه گذاری می کنند بیشتر باشد ، افراد بیشتری در مسیر درست شروع می کنند و احتمال مواجهه با چنین چالش هایی کمتر است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا