عمومی

بازگشت به دوران کدوحلوا – دنیای 77

بازگشت به دوران کدوحلوا - دنیای 77

“بسیاری از مسائل کرونا به عقب تقسیم شدند و یکی از آنها آگاهی مردم از ارزش غذایی و غذایی غذاهای چشم نواز و مغذی قبل از کرونا بود.”

به گزارش دنیای 77 ، این مجله ایران وی می نویسد: “آیا پس از همه گیری کرونا ، آیا با مشاهده و مطالعه خواص و ویتامین های میوه های مختلف ، انرژی غالب خود را از پیتزا به خرده های گیاهی خانگی تغییر داده اید؟ احمد سیدی ، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران تغذیه و آگاهی از سلامتی ، که می تواند جنبه خوبی از اپیدمی کرونا باشد ، پس از سالها هشدار به پزشکان مبنی بر پرهیز از فست فود ، کرونا سرانجام کار خود را تمام کرد ؛ برای مدتی فروشگاه های مواد غذایی را تعطیل کرد و انجمن های رستوران را کاهش داد. و برای برخی با بزرگتر شدن کودک ، او ساعتها با خواص سیر و پیاز صحبت خواهد کرد.

این اپیدمی باعث خسارت شدید اقتصادی به ظرافت های ظرافت و فست فودها شده است. بسیاری از آنها کرکره ها را پایین انداختند و شغل خود را تغییر دادند ، برخی دیگر با غذا بیرون رفتند و امیدوار به روزهای آخر کرونا بودند. اما این ضرر اقتصادی تأثیر مثبتی بر سلامت انسان داشته است. دکتر زهرا آبسالاتی ، مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، معتقد است که آگاهی عمومی درباره نحوه خوردن آنها افزایش یافته است. وی عوامل مختلفی را در ایجاد امنیت غذایی ذکر می کند که دارای دو عامل مهم است. یکی آگاهی عمومی و دیگری توانایی مالی و دسترسی آنها: “از زمان شیوع بیماری ، مردم آگاه بودند که چه ویتامین هایی در آن وجود دارد و چه چیزی باعث افزایش ایمنی می شود. بنابراین ، کسانی که مشکل مالی ندارند سعی در خرید و مصرف این مواد غذایی دارند. چنین کاری انجام می شود زیرا تمایل آنها به خوردن فست فود و غذاهای چرب کاهش یافته است. “از طریق درخواست های عمومی و نتایج تحقیقات انجام شده در مراکز بهداشتی ، به این نتیجه رسیده ایم که مردم اکنون می دانند میوه ها و سبزیجات می توانند ایمنی بدن را تقویت کنند.”

وی در مورد بخش دیگری از مردم صحبت كرد كه آگاهی خود را در مورد تغذیه افزایش داده اند ، اما متأسفانه دسترسی بسیار کمی به میوه و سبزیجات دارند و در بعضی موارد این موارد را از میزهای خود خارج كرده اند. به ویژه ، نیروهای امدادی به دلیل افزایش همه گیرها و افزایش قیمت ها تحت فشار فزاینده ای قرار دارند: “اقتصادهای ضعیف بیشتر احساس انرژی می کنند ، به ویژه از طریق کربوهیدرات ها برای احساس سیری.” “آنها میوه ها ، سبزیجات و پروتئین را کاهش داده و حتی آنها را از جدول جدا کرده اند.”

وی افزود: مطالعات نشان داده است كه ویروس کرونا تأثیری در سوrition تغذیه و چاقی یا کاهش وزن در کودکان ندارد اما باعث افزایش وزن در افراد میانسال می شود. خوردن و مصرف کربوهیدرات. “این یک عامل خطر است که خطر بیماری هایی مانند بیماری عروق کرونا ویروس قلب و دیابت و چربی خون را افزایش می دهد.”

وی معتقد است که به طور کلی کوید 19 از طرق مختلف به تغذیه و سلامت تغذیه آسیب زده است. از یک سو دسترسی برخی افراد به میوه ها ، سبزیجات و ویتامین ها کاهش یافته و از طرف دیگر باعث چاقی در بخشی از جامعه شده است.

احمد سعیدی ، دانشیار گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران ، درباره تأثیر Covid 19 در کاهش روال و اجتماعی شدن رستوران ها و عادت مردم به تهیه غذا در خانه می گوید: “این چیزی است که ما در تغذیه تشویق می کنیم و در آخر اتفاق افتاده است.” با این حال ، ماندن در خانه عادات بد را که باعث افزایش استفاده از تلفن همراه و تلویزیون و کاهش فعالیت بدنی می شود ، تشدید می کند. “ما در مطب می بینیم افرادی که چاق هستند ، حتی افرادی که سال گذشته به وزن ایده آل خود رسیده بودند ، اکنون چند پوند چاق شده اند و از این که به دلیل خوردن و آشامیدن در خانه روزه گرفته و اضافه وزن پیدا کرده اند شکایت دارند.”

مدیر گروه تغذیه سلول های مولکولی دانشگاه تهران درباره تأثیرات این محل اقامت و تغذیه مناسب بر روی کودکان می گوید: “از طرف دیگر ، این تأثیر منفی بر روی کودکانی که در مدرسه فعالیت بیشتری دارند و احتمال چاقی آنها بیشتر است ، دارد.”

نکته مثبتی که وی به شیوع تاجگذاری نسبت داد ، تغییر در درک و نگرانی افراد از سلامتی است: “آنها صحبت می کنند ، در مورد خوردن غذاهای چرب صحبت نمی کنند و احتمالاً طولانی مدت خواهد بود ، که این یک چیز بسیار خوب است.”

بسیاری از کسانی که با تجربه جنگ زندگی کرده اند ، روزهای اپیدمی کرونا را با روزهای اضطراب دائمی مقایسه کرده اند. زمانی بود که آنها مجبور بودند هر روز خدا را برای زنده ماندن شکر کنند. این نگرانی ترکیبی اکنون به یک بیماری تبدیل شده است. احمد سیدی با اشاره به تأثیرات اضطراب بر تغذیه گفت: “این استرس منجر به افزایش تعدادی از بیماری ها شده است.” اضطرابی که عادت های غذایی و غذایی ما را افزایش می دهد. این عوامل استرس زا می توانند درصد چربی و غذاهای شیرین را افزایش دهند زیرا ما معمولاً ترجیح می دهیم در زمان اضطراب و استرس از غذاهای چرب و شیرین استفاده کنیم. “این خطرناک است زیرا در نهایت می تواند منجر به بیماری های قلبی عروقی ، دیابت و حتی سرطان شود.”

سعد با اشاره به کشورهایی مانند استرالیا و کانادا که در طول کرون قیمت مواد غذایی ، اجاره و حتی قیمت خودرو را کاهش داده بودند ، گفت: “متأسفانه با شیوع همه گیر در کشور ما ، قیمت همه چیز بالا رفت.” کرونا مشکلات اقتصادی بیشتری را برای سطح پایین جامعه ایجاد کرده است ، قیمت ها افزایش یافته در حالی که درآمد ثابت مانده است و این سطح ، اگرچه می داند کدام غذاها خوب هستند و کدام یک خوب نیستند ، در واقع مقوی و کوچک است اما از نظر تجربه مقوی ، جداول خالی تری را تجربه کرده است. او این کار را می کند. “

مدیرکل سابق دفتر بهبود تغذیه جامعه. مرتضی صفوی معتقد است تفکیک باعث پرخوری در جامعه شده است. وی درباره شهروندانی که به دلیل چاقی ساکنان به مطب مراجعه می کنند ، گفت: “افزایش وزن در نتیجه مصرف کربوهیدرات مانند برنج و نان آغاز شده است.” به گفته رئیس انجمن صنایع غذایی و صنایع ، سهولت دسترسی به فست فود از طریق پیک موتوری و برنامه های کاربردی حتی استفاده از این غذاها را افزایش داده است: “بیشتر افرادی که در نظرسنجی مقطعی ما مورد بررسی قرار گرفتند ، اظهار می کنند که آنها بی حوصله هستند و برای صرف غذا در خانه از خانه استقبال می کنند.”

اگرچه من با سه پزشک صحبت کردم که در مورد پرخوری و کاهش فعالیت بدنی در هنگام تفکیک صحبت کردند ، اما آنها در مورد آگاهی بیشتر مردم در مورد بهداشت تغذیه صحبت کردند. “بسیاری از مسائل کرونا به عقب تقسیم شده بود و یکی از آنها آگاهی عمومی از ارزش غذایی و رژیم غذایی قبل از کرونا و غذا بود.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا