عمومی

این تیم‌ملی ما نیست! – دنیای 77

این تیم‌ملی ما نیست! - دنیای 77

هیچ کس درگیری پرسپولیس و کارلوس کیروس ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را فراموش نکرده است. اختلاف نظر او با برانکو ایوانکوویچ چنان دور از ذهن بود که معضلی را ایجاد کرد و بسیاری گفتند: “تیم ملی ما پرسپولیس است!”

کمتر از یک هفته بعد ، دو مربی خارجی فوتبال ایران با یکدیگر مصاحبه نکردند. هر بار که تریبونی می آمد ، آنها ابتدا یکدیگر را کتک می زدند و سپس در مورد تیم خود صحبت می کردند ، در آن زمان انتقادات زیادی در مورد اینکه آیا راش و برانکو سرانجام ایران را ترک می کنند وجود داشت ، اما آنچه ما داریم همان تیم ملی و همان پرسپولیس. با این حال ، هیچ جلسه دادرسی برگزار نشد.
روزگار گذشته است ، اما آن روزهای تلخ را نمی توان از تاریخ فوتبال ایران پاک کرد روزهایی که هواداران ثابت تیم ملی عقب نیستند و این اختلاف فصل جدیدی را در حاشیه فوتبال ایران آغاز کرد.
حالا ، به نظر می رسد که دوباره اتفاق می افتد ، اما این بار آبی است! اعلام نام تیم ملی فوتبال در صبح روز سه شنبه و صرف دعوت از مهدی قدی خیلی زود با واکنش شدید هواداران استقلال در فضای مجازی روبرو شد. مال ما نیست ، استقلال تیم ملی من است و این تیم مانند یک پرسپولیس رسمی است و … در میان یک سری جملات کلیشه ای … d که می گویند نظر سرمربی باید احترام گذاشته شود و پاسخگو باشد ناقص بودن Ac را بپذیرید ، اما این جملات مخصوص فوتبال خارج از ایران است. چهار مسابقه حساس برای تیم ملی باقی مانده است و از دست دادن امتیاز در هر یک از این رقابت ها به معنای لغو جام جهانی است. اسکوکیک سرمربی تیم ملی است و نظر او قابل احترام است ، اما شکی نیست اگر تیم ملی موفق نباشد ، او مانند بسیاری از مربیان خارجی اخراج یا استعفا می کند.

چرا اعتراضات استقلالی ها ، به عنوان مثال ، فرشید اسماعیلی در لیست بازیکنان آماده نیست ، ممکن است اعتراض آنها درست باشد ، اما سوختن زیر خاکستر شبیه اتفاقی است که در فوتبال ایران طی سالهای گذشته رخ داده است. شنیدن اینها خطرناک است جملات حاشیه ای و این مرا یاد دوگانه گرایی معروف می اندازد. این به معنای از دست دادن حمایت میلیون ها هوادار استقلال از تیم ملی ایران است. وی استقلال را به تیم ملی دعوت کرد تا هواداران این تیم را ساکت کند آنها به تیم ملی تبدیل شدند و در پایین هر خبر منتشر شده برای تیم ملی خود آرزوی شکست کردند!

251 251

دکمه بازگشت به بالا