حوادث و رویداد

ایمنی مراکز درمانی در نیمه راه

ایمنی مراکز درمانی در نیمه راه

شنبه ، یکم ماه مه ، آتش سوزی در باکیاتالله در تهران رخ داد. آتش سوزی در بخش اداری در طبقه نهم بیمارستان و در یک اتاق کنفرانس حدود 20 متر فاصله داشت. اگرچه به دلیل سرعت ورود آتش نشانان به بیمارستان ، آتش به سرعت خاموش شد و حتی دود آن در بخش بیماران گسترش پیدا نکرد ، اما بخش تا حدودی دور بود. این حادثه تنها آتش سوزی در ساختمان پزشکی در تهران نیست ، حادثه تلخ در کلینیک نویسنده سینا برای همه ثبت شده است. چنین حوادثی تلنگر برای بررسی و توجه بیشتر به وضعیت امنیتی بیمارستانهای تهران است.

محمود گادیری – زیر مقاومت مقاومت در برابر خدمات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران – وی در گفت وگو با دنیای 77 ، در مورد امنیت بیمارستان ها و مراکز درمانی در تهران اظهار داشت: پیش از حادثه ، کلینیک نویسنده سینا امنیت مراکز درمانی و بیمارستان های پایتخت را دنبال می کرد ، اما پس از حادثه ، وضعیت این ساختمان ها دقیق تر و سریعتر. ”

وی ادامه داد: مراکز درمانی به طور مستمر مورد بازرسی قرار گرفتند و بیش از 500 بیمارستان و مرکز درمانی مورد بازرسی قرار گرفتند و دستورالعمل های لازم در این زمینه صادر شد. به دنبال صدور دستورالعمل های ایمنی برای این ساختمان ها ، بسیاری از آنها در حال پیاده سازی برای اجرای نکات لازم هستند.

معاون پیشگیری از آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: برخی از این بیمارستان ها در واقع آنها را ایمن نگه می دارند و برخی دیگر می گویند بودجه ندارند و در اسرع وقت اقداماتی برای ایمن سازی آنها انجام می دهند.

وی گفت: “پله ها مهمترین مکان در یک مرکز پزشکی هستند که باید موارد ایمنی مورد توجه قرار گیرند.” “بیمارستان های بزرگ در این مورد بسیار چالش برانگیز هستند زیرا راهروهای هوایی وجود دارد و بیماران می توانند فرار کنند.” از دست دادن

وی افزود: بیمارستان ها یکی از مراکز خطرناک هستند زیرا افراد معلول وجود دارد. بنابراین ، در صورت تصادف ، این افراد ممکن است در فرار مشکل داشته باشند.

قذافی می گوید برای ایمن ماندن بیمارستانها باید تشویق شوند. البته مشخص است که 17 مرکز پزشکی حدود 60٪ واکسیناسیون را افزایش داده و برخی واقعاً اقدام به واکسیناسیون کرده اند.

وی گفت: “متأسفانه ، برخی از افراد به واکسیناسیون توجه نکردند.” هنگامی که یک حادثه رخ داد ، یک چیز دیگر وجود دارد که ما نباید مشغول آن باشیم. مهم است که بخشهای مهندسی عمران بیمارستان به اولویتهایی مانند مسیرهای خروج یا علائم خروج توجه زیادی داشته باشند. البته از نظر معماری ، بسیاری از بیمارستان ها از پتانسیل خوبی برخوردار هستند.

وی افزود: متأسفانه وقتی تقاضا زیاد است ، از فضاهای اضافی برای تبدیل آن به خدمات ویژه استفاده می شود. استفاده از قسمتهای مختلف ساختمان نباید تغییر یابد زیرا در صورت آتش سوزی راهی برای فرار وجود ندارد “ایمنی مراکز درمانی باید سریعاً افزایش یابد تا شاهد حادثه نباشیم.

معاون پیشگیری از آتش سوزی در تهران گفت: “ما آماده همکاری در این زمینه هستیم.” ما هنوز همکاری لازم را داریم اما درخواست ما توجه ویژه به این مهم است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا