اقتصادی

ایلان ماسک یک شبه ۱۵ میلیارد دلار ثروتمندتر شد

مدیر عامل تسلا به پنجمین فرد ثروتمند جهان تبدیل شده است.

طبق گزارش بلومبرگ ، مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس که اکنون پنجمین فرد ثروتمند جهان است ، اکنون بیش از 97 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است.

در پایان معاملات روز بازار بورس کالای نیویورک ، دارایی ایلان ماسک با رشد 14 درصدی در سهام Teola Group ، 14 15 میلیارد افزایش یافت و از وال استریت و فعال سهام لاری پیج ، وارن بافت ، پیشی گرفت. در Google Groups سهامدار ارشد شوید.

از زمان عرضه اولیه تسلا در سال 2010 ، قیمت سهام این خودروساز 138 برابر شده است. همچنین ، از ابتدای سال جاری ، قیمت سهام گروه تسلا تقریبا 502 درصد افزایش یافته است. علی رغم شیوع کرونا و کاهش تقاضای جهانی ، انتظار می رود این شرکت برای چهارمین فصل متوالی مثبت باشد. در اوایل اول ژوئیه ، تسلا با پیشی گرفتن از تویوتا به ارزشمندترین مارک خودرو در جهان تبدیل شد و اکنون بسیاری از کسانی که سهام این شرکت را در عرضه اولیه خریداری کرده اند ، میلیونر شده اند.

علاوه بر تسلا ، به لطف قیمت سهام SpaceX ، در ماه های اخیر رشد قابل توجهی داشته است. ایلان ماسک از ابتدای امسال تاکنون 6 میلیارد به ثروت خود اضافه کرده است ، این رقم شگفت انگیز تر از افزایش 73 میلیارد پوندی ثروت مدیر عامل آمازون و ثروتمندترین مرد جهان جف بزوس است.

دفتر مرکزی خودرو در کالیفرنیا ، گروه خودروسازی تسلا در درجه اول در صنعت خودرو و خودروهای الکتریکی فعال است که در جولای 2003 تاسیس شد. طبق گزارش بلومبرگ ، جف بزوس ، مدیر اجرایی فروشگاه آنلاین آمازون ، در حال حاضر با بیش از 200 200 میلیارد ثروتمندترین فرد در ایالات متحده و جهان است و پس از وی بیل گیتس ، برنارد آرنو ، مارک زاکربرگ و استیو بالمر در رده های دوم تا پنجم ثروتمندان قرار دارند. جهان در جای خود قرار دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا