اقتصادیکسب و کار دنیای 77

انرپک Enerpac

بوق هیدرولیک  انرپک Enerpac

ویکی‌پدیا:مقالات با کیفیت

شما در حال خواندن یک ” مقاله با کیفیت ” هستید که در سال 2019 برچسب گذاری شده است.

طرح‌های یک خانواده کاتالان

یک فورج کاتالانی که توسط یک تنه با دو شفت تغذیه می شود (فقط یکی در سمت راست در بخش نشان داده شده است).

آبشار پمپ هیدرولیک که از یک نصبی است برای دمیدن هوا استفاده می‌کند، آن را با اثر ونتوری به داخل و لوله می‌مکد به دلیل ارتفاع سقوط ، آن را فشرده می‌کند .

این تاسیسات که در اواسط قرن شانزدهم ایتالیا در ظاهر شد ، غالباً تا پایان قرن هجدهم تولید ، عمدتاً در آهن ، برای تهویه هوا در کوره‌ها استفاده می‌شد. پس از جدایی ناپذیر شدن از فورج کاتالان ، استفاده از آن به تدریج در آغاز قرن 19 و ناپدید شد ، همزمان با کوره های کم فرآیندهای فولاد طبیعی .

در سال 1878 ، جوزف پالمر فریزل یک نسخه مدرن از تنه را به ثبت رساند و آزمایش کرد که شامل تعبیه عمیق محفظه ای است که در آن هوا از آب جدا می شود. این اصلاح امکان به دست آوردن هوا در فشار بالاتر را می دهد و به طور قابل توجهی بهره وری انرژی را بهبود می بخشد . حدود بیست سال پس از این پتنت، چارلز هاولاک تیلور دوباره این ایده را کشف کرد و اولین ترومپت های صنعتی خود را بر اساس این اصل ساخت. چند پمپ در آغاز قرن بیستم به بهره برداری که رسیدند گاهی اوقات توان آنها به چند مگاوات می رسید.

لوله های فریزل-تیلور که به دلایل مختلف به تدریج از بین رفته اند، یک فناوری معتبر باقی می مانند و به طور مرتب مورد مطالعه قرار می گیرند. در واقع، آنها می توانند انرژی هیدرولیک پایین ارتفاعات سقوط را با سرمایه گذاری کم ارزش گذاری کنند، در حالی که بازدهی بالاتر از 70٪ را تضمین می کنند.

تاریخچه

ظاهر

تحقیقات مدرن اختراعات اواخر دوران باستان را شناسایی کرده است که تنه را پیش بینی می کند. در قرن چهارم می‌برد از «دم آب» استفاده می‌شد در امپراتوری ساسانی : یک لوله بامبو آب و هوا را به داخل پوست . یکی از پاهای پوست، در قسمت پایین، آب را تخلیه می کند، در حالی که هوا از یکی دیگر که در بالاتر قرار دارد خارج می شود. یک  انرپک Enerpac نسخه مشتق در Mundus subterraneus و Musurgia universalis نوشته شده توسط Athanasius Kircher در سال 1545 ذکر شده است. اما اگر شباهت بین این دو دستگاه قابل توجه باشد، استفاده به عنوان رشته فنی بسیار کمتر آشکار است 1 .

به هر حال، در اواسط قرن شانزدهم ، در نیمه شمالی ایتالیا یادداشت 1 بود که اولین اشاره‌ها به وجود شیپور زیاد شد. در سال 1589، Giambattista della Porta آن را در Magia naturalis (کتاب 29، فصل 6) ذکر کرد  انرپک Enerpac و تصریح کرد که این فناوری برای تامین برق یک فورج در نتتونو ، در جنوب رم 6 ، 7 استفاده می‌شود .

در سال 1629، جیووانی برانکا را منتشر Le Machine کرد، که در آن اصل لوله آب مورد استفاده برای رساندن باد به کوره یک فورج یا برای نیرو دادن به یک اندام 8 . در سال 1630، ژان باپتیست بالیانی استفاده از تنه را در آپنین لیگوریا 9 . از این لحظه بود که اصل ترومپت در میان دانشمندان رنسانس گسترش یافت و تقریباً در همه جای جهان شروع به پذیرش کرد.

استفاده  انرپک Enerpac

این دستگاه که برای انتقال آب در مکان‌های مرتفع استفاده می‌شود، به‌ویژه در کوهستان‌ها (مثلاً گوسفندسراها) و در کشورهای در حال توسعه مناسب است، زیرا علاوه بر این، از نظر انرژی ارزان و عملاً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری است.

توجه داشته باشید که توصیه می شود هوا را در زنگ (هوا که با انحلال در آب ناپدید می شود) با استفاده از پمپ، دستی یا اتوماتیک، تحت مجازات وقفه در عملکرد تاسیسات، حفظ کنید.

انرپک Enerpac

انواع رام اصلی وجود دارد:

قوچ دوآبی 3 : که شامل دو مدار مجزا می شود تا مثلاً آب را از یک منبع کم جریان با استفاده از آب یک جریان غیر قابل شرب بالا بیاورد.
قوچ سیفوئیدی 10 یا سیفون آسانسور 11 : که می تواند بالاتر از آب مصرفی باشد تا زمانی که دبی کمتر از ورودی آب باشد.

 انرپک Enerpac باقی می ماند

ساخت و ساز کوچک پوشیده از گدازه سیستم پمپاژ هیدرولیک برای تامین روستای سنت ژرمن لو روش در سال 1893.

به قوچ های هیدرولیک مجهز 19 بسیاری از املاک بزرگ در قرن شدند 5 .

گفته می شود که دوشس دینو ، خواهرزاده تالیران ، یکی از اولین شاتلان های فرانسوی است که انگلستان قوچ های هیدرولیک را از برای املاک Rochecotte خود در Saint-Patrice ( Indre-et-Loire )، که تبدیل به یک هتل-رستوران لوکس شده است، آورد.
در Montrésor ، همچنین در Indre-et-Loire، در سواحل Indrois، یک برجک کوچک با سقف مخروطی شکل، یک قوچ هیدرولیکی را در خود جای داده است که در پایان قرن 19 نصب شد. توسط کنت برانیکی این امر باعث شد تا آب به قلعه و دو مزرعه سرآمد آن تامین شود.
قوچ هیدرولیک در پارک قلعه “La Ménardière” در Mazières-en-Gâtine ( Deux-Sèvres )، متعلق به دهه 1880 و اکنون یک خانه سالمندان است، در حدود سال 2000 با پشتیبانی فنی خانه والتون بازسازی شد 12 ( ژیروند ).
    دستگاه دیگری که در یک برج گرد کوچک با فلس های تخته سنگی قرار داشت، در دره ای وابسته به قلمرو Fontenioux Vernoux -en -Gâtine ( Dux -Sèvres ) بود که آن در قلعه قرن نوزدهمی در حدود سال 1950 ویران شد.
در بلژیک ، کارگاه های W. GARVENS در آنتورپ مقداری تولید کردند. کالج Saint-Roch در Theux تا سال 1940 به آنها مجهز بود. یک جفت قوچ در Chateau d’Envoz [1] [ بایگانی ] در Couthuin نصب شد.
در بلژیک، در Château de Bonne-Espérance در Tihange ، پمپ W. GARVENS همچنان در چاه اصلی خود و همچنین حوضه آبگیر و مخزن واقع در برج نئو موسان واقع در آغاز بیستم قرن وجود دارد. قرن برای این منظور.
در Gonfreville-l’Orcher (Seine-Maritime)، در Château d’Orcher در کرانه های رود سن، یک قوچ هیدرولیک تا سال 1940 برای تامین مخزن آب واقع در بالای برج اصلی استفاده می شد. این قوچ توسط منبعی که در نیمه راه صخره زیر قلعه قرار داشت تغذیه می شد.
در غرفه مانسه که برای اطمینان از تامین آب قلعه شانتیلی ساخته شده است، می توان مدلی از قوچ هیدرولیک در مقیاس را مشاهده کرد 13 ، 14 .
در Sologne ، در پارک قلعه La Ferté-Imbault در نزدیکی La Sauldre ، یک ساختمان آجری دو قوچ هیدرولیک قدیمی Bollée نصب شده در سال 1884 را در خود جای داده است که دیگر کار نمی کنند. آب این قوچ ها احتمالاً از آسیاب های واقع در زیر قلعه تامین می شد 15 .
در هرو هنوز دو قوچ هیدرولیک با نام تجاری داگلاس 16 , 17 در پارک منطقه ای Restinclières 18 وجود دارد . یکی در یک ساختمان کوچک 19 ، نیمه دیگر در نزدیکی لز دفن شده است.

انرپک Enerpac

در غیر این صورت :

یک قوچ هیدرولیک بالا بردن آب در املاک Loumaing در لاهوس را ممکن کرد. در پایین یک بنای کوچک که امروزه در مزرعه ای زیر کشت باقی مانده است، در لبه نهری که آب آن در بالادست جمع می شد، نصب شده بود.

یک قوچ هیدرولیک در قرن نوزدهم  انرپک Enerpac امکان رساندن آب را از رودخانه غار Orchaise به روستای Orchaise ( Loir-et-Cher ) واقع در بالا فراهم کرد.

نمودار 2  انرپک Enerpac:

سپس چکش آب رخ می دهد و شیر برگشت (5) با فشار بالادست به طور ناگهانی بیشتر از فشار پایین دست (3 و 6) باز می شود. سپس آب هم در زنگ (6) – که به عنوان یک بافر برای جذب بخشی از ضربه چکش آب و تنظیم سرعت جریان تخلیه عمل می کند – و هم در لوله تخلیه (3) بالا می رود.

انرپک Enerpac

نمودار 3 :

هنگامی که فشار در لوله ورودی آب (1) کمتر از فشار مدار تخلیه (3 و 6) می شود، دریچه برگشت (5) بسته می شود در حالی که شیر اولیه (4) تحت تأثیر آن دوباره باز می شود. بهار. فشار هوای زنگ (6) و در نتیجه سطح  انرپک Enerpac آب آن با عقب رانده شدن آب توسط (3) پایین می آید. سپس چرخه می تواند دوباره شروع شود.

دکمه بازگشت به بالا