جامعه و خانواده

افزایش ۲ برابری زباله‌های عفونی بعد از کرونا/ تحویل ۷۰ درصد زباله‌ها بدون کم‌خطرسازی

افزایش ۲ برابری زباله‌های عفونی بعد از کرونا/ تحویل ۷۰ درصد زباله‌ها بدون کم‌خطرسازی

پدرام پور نصر در مورد زباله های عفونی بیمارستانی و کرونا گفت: با شیوع کرونا میزان پسماندهای عفونی در بیمارستان ها افزایش یافته است اما متاسفانه دستگاه های کم خطر به بیمارستان ها اضافه نشده اند و این فقط باعث ایجاد خطراتی برای زباله های عفونی شده است. زباله های شهری برای کاهش خطر فراهم می شود.

وی اظهار داشت که توافق نامه ای برای جمع آوری زباله از 4000 مرکز تولید زباله های عفونی در تهران با شهرداری وجود دارد. وی گفت: “طبق این توافق نامه ، آژانس های زباله شهری وظیفه دارند زباله ها را به بیمارستان های كم خطر تحویل دهند. و محل های دفن زباله در اردكوه.”

پور نصر افزود: متاسفانه هنگام تحویل زباله ، ناظران و دوربین های ما بر روی کامیون های زباله سوار شده مشاهده کردند که میزان زباله 70 درصد کاهش نیافته است و شهید رضا حصاری ، اپراتور آژانس مدیریت پسماند شهرداری ، در زباله های بیمارستان کار می کند بخش جمع آوری سال گذشته. “(اولین شهید در مسیر سلامتی) بر اثر ویروس کرونا درگذشت.

مدیر پسماند پزشکی شهرداری تهران ادامه می دهد: آژانس مدیریت پسماند شهرداری تهران در اردیبهشت ماه سالانه روزانه 127 تن پسماند پزشکی را جمع آوری کرد و طبق آمار در آوریل امسال 3100 تن پسماند عفونی جمع آوری شد در حالیکه در آوریل سال گذشته 1600 تن پسماند عفونی جمع آوری شده بود. سال ، دو برابر شد.

وی افزود: سال گذشته با شیوع کرونا ، آژانس مدیریت پسماند شهرداری اقدام به تعمیر وسایل نقلیه ناوگان زباله مسری کرد و وسایل نقلیه ناوگان دارای مخزن فولادی ، جدا و خالی کامل بوده و با دوربین های نصب شده روی وسایل نقلیه تحت نظارت و بارگیری قرار می گیرند. “” به سادگی مورد توجه ما قرار گرفت.

235237

دکمه بازگشت به بالا