اقتصادی

افزایش قیمت فروش نفت عربستان به مشتریان آسیایی

عربستان سعودی به دلیل اطمینان از بهبود اقتصادی منطقه ، فروش نفت را به مصرف کنندگان عمده آسیایی افزایش داد.

دنیای 77 گفت ، این تصمیم در پی جلسه اخیر وزرای اوپک پلاس و توافق آنها برای افزایش تدریجی تولید نفت به دو میلیون بشکه در روز بین ماه های مه و ژوئیه صورت گرفته است.

شرکت آرامکو عربستان سعودی قیمت گرید نفتی خود را در آسیا در ماه مه 20 تا 50 سنت افزایش می دهد. قیمت روغن سبک عرب نسبت به آوریل 40 سنت افزایش یافت و در هر بشکه یک دلار و 60 سنت تعیین شد در مقایسه با قیمت پایه منطقه ای. طبق نظرسنجی بلومبرگ ، بازرگانان و پالایشگران افزایش 30 درصدی قیمت نور عرب را پیش بینی کردند.

قیمت های اصلی مشتریان در شمال غربی اروپا تغییری نخواهد کرد ، با این حال ، قیمت چراغ های عرب در منطقه 20 سنت کاهش یافته و دو دلار و 40 سنت بالاتر از قیمت پایه منطقه ای تعیین شده است. قیمت بیشتر گریدهای روغن در ایالات متحده نیز 10 سنت کاهش یافته است.

فروش آرامکو در آسیا چندین ماه بیشتر از اروپا و ایالات متحده است زیرا تقاضای انرژی در این دو منطقه به تدریج از اپیدمی کرونا بهبود می یابد.

متحدان این کشور از جمله اوپک و روسیه پنجشنبه گذشته توافق کردند که تولید را به 350 هزار بشکه در روز در ماه مه و همین مقدار در ژوئن به 450 هزار بشکه در روز در ماه جولای برسانند. همچنین ، عربستان سعودی به تدریج کاهش یک جانبه تولید یک میلیون بشکه در روز خود را همزمان کاهش می دهد و در ماه مه دو و نیم میلیون بشکه در روز به همان مقدار اضافه می کند ، همین مقدار در ژوئن و 450 هزار بشکه در روز در ماه جولای است.

به گزارش بلومبرگ ، شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان سعودی در جلسه روز پنجشنبه به مخالف خود گفت که اوپک پلاس باید مراقب باشد تا بهبود اقتصادی جهانی به پایان برسد. این گروه با هدف افزایش قیمت در ماه مه سال گذشته رکورد کمترین سطح را آغاز کرد و عرضه میلیون ها بشکه در روز را در بازار مسدود کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا