حوادث و رویداد

افتتاح چهل و هفتمین پایگاه هوایی اورژانس در کشور

افتتاح چهل و هفتمین پایگاه هوایی اورژانس در کشور

رئیس اورژانس کشور ، سیرجان از افتتاح چهل و هفتمین پایگاه هوایی اورژانس خبر داد.

به گزارش دنیای 77 ، دکتر پیر حسین حسین کولیوند در این باره گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت ، این سرویس به یکی از اولویت های فوری کشور تبدیل شده است. از آن زمان ما تمام تلاش خود را انجام داده ایم و خدا را شکر چهل و هفتمین پایگاه اورژانس هوایی در کشور راه اندازی شده است. این بالگرد در بیمارستان امام رضا (ع) سیرجان فعالیت خود را آغاز کرد.

کولیوند افزود: ما برای ارائه خدمات خود به ویژه در روستاها و مناطق دورافتاده و کم برخوردار به یک تلاش کلی نیاز داریم.

“شرکت در پیوند اعضا یکی از خدمات اورژانس هوایی است.” یکی از چالش های کشور ما تأمین اندام های حیاتی مانند قلب ، کبد و ریه ها است. ما به سرویس هوایی خود نیاز داریم تا بتوانیم اعضای بدن را به نوزدهمین کشور بزرگ و گیرنده در جهان تحویل دهیم. در این نوع خدمات ما از خدمات ترکیبی از پرندگان بال ثابت یا هواپیما و پرندگان متحرک یا هلی کوپتر استفاده می کنیم و همچنین از آمبولانس های زمینی خود کمک می گیریم.

به گزارش روابط عمومی اورژانس کشور ، وی خاطرنشان کرد: هموطنان ما افزایش ظرفیت ، سرعت و مأموریت های جاده ای و ترافیکی ، پاسخگویی به بیماران حاد قلبی و مغزی ، جابجایی به موقع مادران باردار و سایر خدمات اورژانس هوایی ، ارائه هلی کوپتر و تقویت را در دستور کار دارند.

سرانجام رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: با افتتاح این پایگاه اضطراری هواپیما در سیرزان ، در حال حاضر چهل و هفت پایگاه اضطراری هواپیما داریم و امیدواریم در آینده نزدیک تعداد این پایگاه ها بیشتر شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا