استانی

افتتاح سردخانه و واحد فرآورده‌های انتقال خون شهرستان سقز با مساعدت دولت سیزدهم

افتتاح سردخانه و واحد فرآورده‌های انتقال خون شهرستان سقز با مساعدت دولت سیزدهم

به گزارش خبرگزاری دنیای 77 از سنندج، همزمان با دهه مبارک فجر مراسم افتتاح واحد فرآورده و سردخانه مرکز اهدای خون شهرستان سقز با حضور دکتر اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان، مهندس جعفر توان فرمانداره ویژه سقز و جمعی از دیگر مسئولین استانی برگزار شد.

در آغاز این مراسم دکتر محمد سعید کریمیان مدیر کل انتقال خون کردستان در گزارشی اظهار کرد: این طرح بعد از چندین سال وقفه به همت دولت سیزدهم با اعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال که بخشی از آن را فرمانداری این شهرستان و بخش دیگر توسط سازمان انتقال خون ایران تامین شده است، به بهره‌برداری رسید.

کریمیان ادامه داد: موقعیت جغرافیایی شهرستان سقز به شکلی است که ساخت و تجهیز واحد فرآورده گیری در این منطقه بسیار ضروری و استراتژیک به نظر می رسید چرا که این شهرستان در مسیر کریدور شمال به جنوب قرار گرفته و با ساخت و تجهیز چنین مرکزی می‌توان دیگر شهرها و استان‌های مجاور را تحت پوشش قرار داد.

وی با اشاره به اینکه سالیانه نزدیک به ۱۳ هزار نفر جهت اهدای خون به مرکز اهدای خون شهرستان سقز مراجعه می کنند، خاطرنشان کرد: حدودا یک سوم از خون های اخذ شده در استان کردستان توسط مردمان خوب و نیک اندیش سقزی اهدا می شود.

وی گفت: قبلا یک روز در هفته و توسط تیم اعزامی از مرکز استان، اهدای خون در این شهرستان انجام می شد ولی در حال حاضر اهداکنندگان سقزی می توانند در تمامی روز های کاری هفته خون اهدا کنند.

دکتر کریمیان اظهار کرد: به دلیل تخصیص بودجه ۱۰ میلیارد تومانی جهت ساخت واحد سردخانه و فرآورده مرکز اهدای خون شهرستان سقز از مسئولان فرمانداری این شهرستان و مساعدت های ستاد مرکزی سازمان انتقال خون، قدردانی می کنم.

گفتنی است در پایان این مراسم، واحدهای سردخانه و فرآورده سلولی پلاسمایی این مرکز توسط استاندار کردستان افتتاح شد. ‌

دکمه بازگشت به بالا