حوادث و رویداد

استقرار یکی از بهترین و بزرگترین فضاهای آموزشی هلال احمر در ساوه

استقرار یکی از بهترین و بزرگترین فضاهای آموزشی هلال احمر در ساوه

دنیای 77 / مرکزی دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: جمعیت هلال احمر یکی از بهترین و بزرگترین آموزه های موجود در اختیار وحشی است.

دکتر محمد حسن غوسیان مقدم ، هنگام بازرسی از آزمون درجه فداکاری سازمان نجات جمعیت هلال احمر در ماه مارس ، گفت: کار اصلی جمعیت هلال احمر توسط داوطلبان انجام می شود به طوری که قسمت مربوط به امداد و نجات در تصادفات جاده ای

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر به عنوان درجه ای از خودگذشتگی ، یک مدرک بین المللی امداد و نجات تعریف شده است ، گفت: مدرک توسط مددکاران در سطوح مختلف پیش بینی شده است که ممکن است 10 تا 15 سال در جمعیت هلال احمر طول بکشد. برای رسیدن کارکنان پشتیبانی وقت لازم است.

کاوسیان مقدم می گوید: برای دریافت این مدرک ، داوطلبان باید مسابقاتی را که هر ساله برگزار می شود بگذرانند و این مدرک هر دو سال یک بار به روز می شود.

وی با بیان اینکه انجام این مسابقات در کرونا دشوار است ، اما با کمک عموم مردم تصمیم بر این شد که تعداد کمی از تقسیمات خواهران را در شهر ساووی دنبال کنیم ، افزود: قبل از شرکت کنندگان در این مسابقات ، آزمایشات لازم و شرایط ارزیابی شده است. “و در واقع ، 50 نفر در هر مرحله شرکت کردند ، پس از برگزاری آزمون ، گروه بعدی کار خود را برای شناسایی دارندگان مدرک خود – ایثار آغاز کردند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور مزایای این مدرک را یک درجه بالاتر از اشتغال مردم می داند و اظهار داشت: این امدادگران برای جمعیت داوطلب می شوند و در واقع کمک هزینه حمل و نقل برای شرکت در عملیات دریافت می کنند. اما آنها با دریافت این درجه پول بیشتری به دست می آورند زیرا آنها نیروی آماده تری از جمعیت هلال احمر هستند.
وی گفت: یکی از بهترین و بزرگترین دروس استقرار جمعیت هلال احمر در شهر ساوه است که در مرکز کشور و در مجاورت تهران واقع شده است و در بازدید امروز ما سعی در جلب فرصت بروزرسانی داریم این مجموعه است و ما از جامعه دعوت می کنیم تا مشارکت و همکاری کنند و جمعیت هلال احمر کشور نیز سعی خواهد کرد بودجه ای را برای نگهداری این امکانات اختصاص دهد.

کوسیان مقدم در خصوص اختصاص بالگرد افزود: تعداد بالگرد در کشور محدود است و امکان اختصاص بالگرد به هر استان وجود ندارد اما برخی از استان ها از آنها به صورت مشارکتی استفاده می کنند.

به گزارش دنیای 77 ، در این بازدید رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور روند این دوره را تشریح کرد و گفت: کسانی که از 100 امتیاز انسانی حداقل 50 امتیاز کسب کنند می توانند وارد مرحله آزمون مهارت شوند و 50 امتیاز کسب کنند. می تواند مدرک کسب کند.

دکتر مهدی بالی پور خاطرنشان کرد: حدود 2500 زن و مرد واجد شرایط شرکت در این آزمون هستند که تاکنون 400 نفر به دلیل برگزاری دوره به مدت یک ماه در استانهای کشور موفق به گذراندن دوره شده اند. ، تعداد دقیق افرادی که مدرک مورد نظر را کسب کرده اند می تواند اعلام شود.

وی در مورد برنامه نوروزی سازمان گفت: “سازمان از سال اول مارس هر ساله با آژانس های مرتبط مانند پلیس راهنمایی و رانندگی ، پلیس راهنمایی و رانندگی و اورژانس در برنامه های نوروزی شرکت می کند و امسال علاوه بر 560 پایگاه ثابت ، به صورت دور خدمات نجات ساعت در سراسر کشور. “حدود 200 پست موقت اضافه خواهد شد. همچنین ، مأموریت جدیدی توسط ستاد مبارزه با فساد اداری کرونا به جمعیت هلال احمر محول شده است. در این صورت ، ما موضوع ورود مسافر را با وزارت بهداشت پوشش خواهیم داد 32 پست موقت در نقاط کشور و فرودگاه های کشور و نقاط مرزی و مبادی ورودی مسافر اضافه می شود.

مهدی پور افزود: حدود 11000 نجاتگر و امدادگر در اجرای طرح مشارکت خواهند داشت و 2000 دستگاه نجات و 22 بالگرد امدادی آماده خدمت در پروژه نوروز 1400 هستند.

در این سفر رئیس جمعیت هلال احمر نجات داد: آزمون سراسری درجه ایثار سازمان دهندگان نجات هلال احمر به مدت 10 روز از 11 تا 21 اسفند با حضور حدود 300 امدادگر با استعداد.

سید لقمان حسینی افزود: به نجاتگران پس از قبولی در آزمون درجه یک و آمادگی جسمانی ناجی ، درجه ایثارگری اعطا می شود و در صورت قبولی در آزمون مهارت شرکت می کنند و از این نشان تقدیر می شوند.

وی افزود: تست های آمادگی جسمانی شامل آزمون کوپر ، دو نشست 45 متری ، نشیمن طولانی ، فشار موازی ، دو مارپیچ ، انعطاف پذیری جلوی تنه ، سیستم تعلیق و تست استعداد برای پذیرش در این آزمون است. فضای معلق ، طغیان و کمک های اولیه

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا