استانی

از بی‌حمایتی، دختران ورزشکار خوزستانی بی‌انگیزه شده‌اند

از بی‌حمایتی، دختران ورزشکار خوزستانی بی‌انگیزه شده‌اند

دنیای 77 / خوزستان معاون وزیر ورزش و امور جوانان خوزستان با انتقاد و انتقاد از حامیان مالی و دستگاه های استان به دلیل عدم حمایت از ورزش بانوان در استان ، گفت:

سکینه ناصری مقدم در مصاحبه با دنیای 77 گفت که زنان مشکلات بیشتری نسبت به مردان در ورزش دارند ، ما حمایت نمی کنیم و در بیشتر موارد زنان در ورزش مشکل دارند.

وی گفت: “این وضعیت تا زمان حضور جدی اسپانسرها در ورزش بانوان ما وجود ندارد.” برگشت داده شد ، و این واقعاً جای تأسف دارد که خوزستان دیگر تیمی در لیگ برتر ندارد.

معاون وزیر ورزش و جوانان خوزستان گفت: چرا وقتی خوزستان سرشار از استعداد و پتانسیل است نباید باشگاه های فولادی یا شرکت های ملی نفت و حفاری برای تشکیل تیم در فوتبال بانوان پیش بروند؟ این همان چیزی است که دختران ما را مجبور می کند به استان های دیگر بروند یا به دلایلی نمی توانند در تیم های دیگر بازی کنند ، علی رغم داشتن استعداد زیاد ، می توانند در خانه بمانند.

وی با اشاره به مشکلات دیگر بخش های گروه بانوان ، افزود: ما قهرمانان جهان و آسیا را در ushu داریم اما دختران ما نمی توانند در لیگ برتر شرکت کنند. در موارد مختلف سهم خوزستان در لیگ های برتر زنان 13 درصد است که دختران ما احتمالاً 50 درصد در فوتسال هستند. حتی دختران ما با هزینه بسیار کمی در فوتسال فعالیت می کنند.

ناصری مقدم می گوید: در دسته دوم فوتسال بانوان ، خوزستان دارای دو تیم با مشکلات مالی است. در صورت عدم این حمایت ، دختران ورزشکار خوجستانی در اکثر شاخه ها بدون وقفه تبدیل شده اند. اداره کل ورزش و جوانان تا آنجا که ممکن است حمایت کرده و ارگان ها و دستگاه های استان باید پیش روند و از ورزش خوزستان حمایت کنند.

وی گفت: اگر حمایت کنیم ، قول می دهم که تعداد زنان خوجستانی شرکت کننده در پارالمپیک و المپیک ، آسیا و پاراآسیایی حتی بیشتر شود.

معاون زن اداره کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: “متأسفانه در استان ما هیچ مکان ورزشی مناسبی به ویژه برای ورزش بانوان وجود ندارد.” دختران ما مورد آزار قرار گرفته اند و به آنها نگاه نکرده اند. ما بارها به این موارد اشاره کرده ایم ، اما متأسفانه زنان ما هنوز با این مشکل روبرو هستند ، اگرچه اگر جایگاه ویژه خود را داشته باشند ، می توانند مهارت های خود را یک بار برای همیشه نشان دهند و تعداد مدال آوران خوزستان را در زمینه های مختلف افزایش دهند. بنابراین باید تلاش شود تا با حمایت های لازم و به موقع ، مشارکت زنان در موفقیت ورزش خوزستان افزایش یابد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا