حوادث و رویداد

اجازه ندهید ضابطان به وسایل شخصی و حریم خصوصی افراد تعرض کنند

دادستانهای عمومی و انقلاب تهران بر ضرورت رسیدگی به پرونده قاضی محور تأکید کردند و به دادستانها دستور دادند از دخالت در اموال شخصی و حریم خصوصی مقامات خواستار جلوگیری کنند.

به گزارش دنیای 77 ، علی قاسمهر در دیدار با دادستان های شهر تهران ، بار دیگر بر لزوم ساماندهی وضعیت متهمان تأکید کرد و از آنها خواست در تعیین وظیفه این گروه از زندانیان برای اطلاع بازداشت شدگان تسریع کنند. به آمار شکایات صادره به موقع

وی با تأکید بر لزوم اجرای سیاست آزادی و معیارهای قانونی برای مدت بازداشت متهمان ، گفت: این امر در اختیار رئیس محترم قوه قضائیه قرار می گیرد.

دادستان تهران با اشاره به رئیس جدید قوه قضائیه افزود: در جلسه شورای عالی قوه قضائیه با استانها ، مهمترین تمرکز بر مسئولیت های دادگاه بود.

قاسمهر در بخشی دیگر از سخنان خود بر ضرورت تقویت نظارت بر عملکرد ضابطان قضایی تأکید کرد و از این موضوع به عنوان نگرانی قوه قضائیه در دوران مدیریت جدید یاد کرد و ادامه داد: باید تحت حمایت و دستورات قضایی قوه قضاییه باشد. افسران باید به درستی ، هدفمند و مطابق با قانون صادر شوند.

وی بر لزوم رعایت استانداردهای قانونی برای نفوذ به حریم خصوصی افراد تأکید کرد و گفت: “بازرسی ها ، فعالیت های غیرقانونی و غیرقانونی نباید توسط افسران و مدیریت آنها در محل مجاز باشد.

دادستان تهران مشروعیت دستور قضایی را یکی دیگر از دغدغه های رئیس جدید قوه قضائیه عنوان کرد و تأکید کرد که دستور قضایی صادره باید دقیق و هدفمند باشد. به عنوان مثال ، ممنوعیت خروج فقط باید مطابق قوانین و مقررات قانون آیین دادرسی کیفری یا قانون گذرنامه صادر شود.

قاسم در ادامه به بحث در مورد آمار و عملکرد دادگاه شهر می پردازد و بر لزوم استفاده از اختیارات قانونی و مدیریتی برای کاهش تاخیرها ، تسریع در رسیدگی به پرونده های قدیمی ، افزایش اعلان های الکترونیکی و اطمینان از بازدید مستمر ، م effectiveثر و هدفمند از زندان ها تاکید می کند. نظارت بر. با معرفی مددجویان واجد شرایط وضعیت بازداشت شدگان ، نحوه سازماندهی و بازپروری مجرمان و ظرفیت سازمان ارفاقی ، شورای حل اختلاف و کمیسیون عفو ​​و آشتی تا حد امکان از جمعیت جنایتکار کاسته شود.

وی از دادستان های شهر استان تهران خواست تا از نمونه دادستانی تهران الگو بگیرند و با تشکیل یک کمیته فرعی برای رسیدگی به تاخیرها ، از تعداد افراد مسن بکاهند.

در این جلسه ، معاون اول دادستان تهران گزارشی از آمار عملکرد دادگاه شهر تهران در پنج ماهه نخست سال جاری ارائه کرد و مدت مشابه سال گذشته را با پرونده های آمار تحقیق ، ورود و خروج مقایسه کرد. آمار پرونده های قدیمی و قدیمی ، آمار 10 شکایت اولیه ثبت شده در دادگاه ، آمار 10 قرار ملاقات اولیه صادر شده و آمار اعلامیه های الکترونیکی صادره از دادستان ها خواسته است تا با برنامه ریزی و زمان بندی ، عملکرد خود را بهبود بخشند.

احمد رحمانیان همچنین بر ضرورت معرفی قضات مسئول زندان ها با اختیارات کامل برای بررسی شرایط زندانیان تاکید کرد و گفت: حفاظت و رعایت احکام دادگاه باید در دستور کار قرار گیرد.

پس از این جلسه ، دادستان های شهرستان های استان تهران مسائل و مشکلات کار خود را مطرح کردند و دادستان تهران دستورالعمل ها و دستورالعمل های لازم را برای حل مسائل ارائه کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا