اقتصادی

آیا نخست‌وزیر کره جنوبی با راه حل ایرانی-کره ای به تهران می‌آید؟

آیا نخست‌وزیر کره جنوبی با راه حل ایرانی-کره ای به تهران می‌آید؟

در ادامه تور منطقه ای خود از خاورمیانه ، نخست وزیر کره جنوبی در 22 و 23 آوریل (یکشنبه و دوشنبه) برای دیدار با تعدادی از مقامات ایرانی سفری دو روزه به تهران خواهد داشت.

به گزارش دنیای 77 ، براساس آنچه اعلام شده است چونگ سی چینگ ، نخست وزیر کره جنوبی که پیش از این به عنوان رئیس مجلس شورای ملی برای شرکت در مراسم افتتاحیه حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به تهران سفر کرده است ، در سفر دو روزه خود به کشورمانساهاک جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ، گالیباف محمد باغ همینطور رئیس مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی مشاور رهبر در مورد تاریخ روابط دو مقام ایرانی و کره ای دیدار و مشورت خواهد کرد.

در این سفر ، پیشنهاد شده توسط دولت کره جنوبی ، مقامات دو کشور در مورد روابط دو جانبه و بین المللی گفتگو خواهند کرد و همانطور که انتظار می رود ، یکی از نکات مهم رایزنی مقامات ایرانی و کره ای آزادسازی وجوه مسدود شده توسط ایران در کره جنوبی است. تاکنون مقامات کره جنوبی اظهارات و وعده های مختلفی در مورد آزادسازی پول داده اند ، اما در واقع ما چیز زیادی از آن را ندیده ایم و اکنون موضوع (پول ایران که توسط کره ممنوع شده است) برآورده نشده است. افعال به بیان صریح ، دولت کره بر روابط دو جانبه تأثیر گذاشته است ، زیرا می توان گفت که روابط دو کشور در حال حاضر برقرار است عدم فعالیت گروگان کره جنوبی واقع در مزرعه و امید است که چونگ سی چینگ در این سفر راه حلی عملی برای تهران ارائه دهد که باید یک راه حل ایرانی-کره ای برای آزادسازی پول بلوکه شده کشورمان باشد..

در سال های اخیر ، به بهانه تحریم های آمریکا و نوع رابطه دو کشور با یکدیگر ، مقامات کره ای برای چراغ سبز کردن ایالات متحده را ترک کرده اند ، اگرچه به نظر می رسد کره ای ها باید نتیجه بگیرند که راه حل یک راه حل آمریکایی نیست ، و هر دو کشور البته ، باید بر اساس ابتکار عمل ، راه حلی برای این مسئله یافت ، زیرا ایران پیشنهادهای خاصی را به طرف کره ای ارائه داده است. در این رابطه.

وی افزود: “اخیراً ، به دنبال فشار ایران بر كره برای برداشتن گام های عملی برای آزادسازی این پول ، كارگروهی فراخوانده شده است.”کارگروه تجارت بشردوستانه“این امر بین وزارت بهداشت ایران و تیم کره ای برقرار شده است و علی رغم توصیه ها و پیگیری های تهران ، ایران هنوز توانسته کمتر از 20 میلیون پوند از محاصره این کشور جمع کند.” دارو و تجهیزات درمانی بخرید سرعت خود را کم کنید.

ایران و کره جنوبی نزدیک به 60 سال است که روابط دوستانه ای را تجربه کرده اند ، اما متأسفانه در سال های اخیر ، به ویژه پس از خروج ایالات متحده از برجام ، به دنبال تحریم های اعمال شده توسط آژانس ها و بانک های کره ای ، این روابط با چالش جدی مواجه شده است. همانطور که گفته شد ، یکی از بزرگترین چالشهای مردم ایران پول بلوکه شده کره جنوبی با ارزش 6 میلیارد دلار است و قطعاً آزادسازی آن می تواند تأثیر نسبتاً زیادی در اوضاع اقتصادی ایران داشته باشد.

برخی تحلیلگران بر این باورند كه با توجه به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریكا و همچنین سفر اخیر معاون وزیر خارجه كره جنوبی به تهران ، دولت سئول تصمیم گرفته است كه برای جلوگیری از باخت ایران در خاورمیانه باید اقداماتی انجام شود. در این زمینه به نظر می رسد حداقل به برخی از چالش های بین دو کشور پرداخته شده است. طبق برخی اخبار منتشر شده و احتمال احیای برجام ، مقامات کره ای می خواهند بازار از دست رفته خود را در ایران بازیابی کنند ، اما باید بدانند که حضور آنها در ایران مانند گذشته ادامه خواهد یافت. همانطور که نخواهد بود و مانند گذشته ، ایران دیگر بازاری برای کالاهای کره ای نیست ، آنها باید تلاش کنند تا فناوری و صنعت را به ایران بیاورند تا روابط با ایران افزایش یابد.

براساس این گزارش ، نخست وزیر کره جنوبی یکی از چهره های برجسته حزب حاکم کره جنوبی است و از وی به عنوان نامزد این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده نام برده شده است و با توجه به این موضوع ، وی احتمالاً به تهران سفر خواهد کرد زیرا تحت کره جنوبی قانون ، می خواهند یک سال قبل از انتخاب خود از سمت اجرایی خود استعفا دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا