سلامت

آمار کرونا در ایران، ۳ دی ۹۹/ شناسایی ۶۲۶۱ بیمار و ۱۵۳ فوتی جدید

آمار کرونا در ایران، ۳ دی ۹۹/ شناسایی ۶۲۶۱ بیمار و ۱۵۳ فوتی جدید

OFWNEWS:

روز چهارشنبه ، سیما سادات لاری آخرین آمار مربوط به بیماری عروق کرونا ویروس قلب و تلفات در ایران را اعلام کرد و افزود: از ظهر امروز (23 دسامبر 201) در 24 ساعت گذشته 2،611 مورد جدید بیماری کوید 19 در کشور براساس معیارهای تشخیصی تجویز شده شناسایی شده است. هزار و 75 نفر در بیمارستان بستری شدند. با این حساب ، تعداد کل بیماران کوید 19 در کشور به 1،177.04 رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون 914194 بیمار مرخص شده یا از بیمارستان مرخص شده اند. علاوه بر این ، 5419 بیمار مبتلا به کوید 19 برای شرایط جدی بیماری تحت درمان هستند و تاکنون 7201567 آزمایش تشخیصی کوید 19 در کشور انجام شده است.

“در حال حاضر ، طبق آخرین تجزیه و تحلیل ، 205 شهر نارنجی و 243 شهر زرد است و ما هیچ شهر قرمز نداریم.”

وزارت بهداشت با همکاری نیروی پیشگیری BASIS و هلال احمر روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان گلستان برای اعطای کمک هزینه به 2 هزار و 2600 خانواده فقیر استان را تشریح کرد و گفت: وضعیت رضوانشهر در این استان ناپایدار است.

به گزارش ایرنا ، ویروس کرونا ویروس کرونا 19 از اواخر سال 2014 در ووهان چین مشاهده شد و در مدت زمان کوتاهی در سراسر جهان گسترش یافت و سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را در مارس (فوریه 2020) تأیید کرد. انجام شده.

طبق ارقام رسمی ، Covid 19 بیش از 77 میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده کرده و این بیماری باعث کشته شدن بیش از 1.7 میلیون نفر شده است. کرونا هشتمین کشور کشنده در جهان است ، صرف نظر از نسبت جمعیت آن. مرگ های تاج در ایالات متحده ، برزیل ، هند ، مکزیک ، ایتالیا ، انگلیس و فرانسه بیشتر از ایران بود.

ویروس کرونا از طریق دست آلوده ، عطسه ، سرفه و حتی تنگی نفس ، از طریق دهان ، بینی و چشم به افراد آلوده منتقل می شود. تنگی نفس ، خستگی و بدن درد ، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی تنها برخی از علائم بیماری کوویید است. بیش از 80٪ افراد آلوده به ویروس به بیماری خفیف مبتلا می شوند.

جهش ویروس کرونا در انگلیس که باعث افزایش شیوع و بیماری زایی شده و نگرانی های جدیدی را در سراسر جهان ایجاد کرده است.

دکمه بازگشت به بالا