عمومی

آقای رئیس جمهور! لطفا در اجرای قانون اساسی قاضی القضات بمانید

آقای رئیس جمهور! لطفا در اجرای قانون اساسی قاضی القضات بمانید

سلام آقای رئیس جمهور

مطابق اصل 119 قانون اساسی ، شما یک ماه دیگر برای ریاست جمهوری فرصت دارید و در حال حاضر به عنوان قاضی کشور خدمت می کنید ، از این فرصت بی نظیر در تاریخ سیاسی کشور استفاده کرده اید ، با موقعیت فعلی خود به عنوان بالاترین مقام قضایی مقام قضایی موقعیت حقوقی شما را با اصول فصل 3 قانون اساسی به عنوان حکمی که به عنوان حق ملت صادر شده مقایسه می کند.

شما سال ها در سمت های مختلف قضایی تجربه دارید و به معنای واقعی کلمه یک شخصیت قضایی-حقوقی هستید ، به طوری که نویسنده معتقد است که سید ابراهیم رئیسی شخصیتی قضایی یا سیاسی است. این حضور بدون وقفه جناب عالی در قوه قضائیه شما را مجبور می کند تا از نزدیک با انواع مشکلات مردم کنار بیایید ، شما به معنای واقعی کلمه غم و اندوه ملت را لمس کرده اید ، انتظارات آنها را می دانید ، شاید برای درک این موضوع احساس وظیفه ایجاد شده باشد ، به فرمایش جناب عالی در بحث های انتخاباتی متوجه می شوید که حل مشکلات مردم در دستگاه های اجرایی بیش از دادگستری امکان پذیر و قابل دستیابی است ، بنابراین به وی بالاترین مقام قضایی برای خدمت به مردم در جایگاه دیگری داده شده است که این یک ایده ستودنی است.

البته قضات دادگستری از روند رسیدگی به پرونده از ابتدا تا مرحله صدور دستورالعمل اجرایی آگاهی کامل دارند و شما می دانید که ملت باید در قالب درخواست به دادگاه برای اجرای اعدام چه مراحلی را بردارد اگر شاکی یا عنوان بودایی * محکوم شود * برای لحظه ای که شاکی پرونده نامگذاری می شود چنین طعم شیرینی پیدا می کند ، وضعیتی که شاکی باید حکم را در دست داشته باشد. وی خواستار صدور دستور اجرایی شد تا پس از رسیدگی به دادگاه درخواست وی تأیید شود ، حقوق وی تضییع شده و از دویدن برای دریافت درخواست خسته شده است. ماه ها و سال ها باید فراموش شود در هر صورت رسمیت و هزینه ای که برای آن انجام شده است باید به عهده شاکی باشد تا حق مدعی را بدست آورد ، همان حقی که در پرونده نوشته شده است.

مردم ایران برای حفظ نظام جمهوری و قانون اساسی هزینه کرده اند ، از ابتدای ژوئن 1942 تا 19 تا 27 فوریه ، پایه های اساسی قانون اساسی گذاشته شد و از اول سپتامبر تا اول سپتامبر. در سال 1959 ، هنگامی که دشمنان باپتیست به کشور حمله کردند. ملت برای حفظ اصول و نظامات قانون اساسی همه هزینه ها را متحمل شده و سختی ها و رنج های ناشی از جنگ را با استقامت و صبر تحمل کرده است. این تحریم ها ، پیش بینی روزی است که حقوق ملت شرح داده شده در فصل 3 قانون اعمال خواهد شد. همان داستان دادرسی که شاکی * احکام و احکام اعدام متعاقب آن ماهها و سالها ادامه دارد.

اگر فصل سوم قانون اساسی را موردی بدانیم که حقوق ملت به عنوان یک محکوم در حکم گنجانده شده است ، در این صورت افراد مقصر طبق قانون عالی کشور از این حق برخوردار می شوند.امروز مردم ایران مناسب ترین مردم جهان برای دستیابی به چنین حقوقی مانند ابتدایی ترین حقوق شهروندی مانند مسکن ، اشتغال ، تحصیلات ، تربیت بدنی ، ازدواج و غیره هستند. صبر و شکیبایی از طرق مختلف تحمیل شده است. سرانجام ، کربلادی قانون اساسی را به عنوان پرونده ای که در سال 1356 صادر شد ، با توجه به توانایی قاضی در اجرای حکم ، اعمال کرد و آن را در 26 ژوئیه 1968 ، بنا به نیاز ساعت ، اصلاح کرد. و اراده همان ملت.

غیر منطقی نخواهد بود که هزینه رای گیری را با درخواست های اجرایی معادل کنیم ، ملت را به کسانی که از شما درخواست دستورات اجرایی کرده اند و کسانی که قاضی شده اند و می دانند چگونه احکام و احکام نهایی را اجرا می کنند معادل کنید: شما با آن آشنا هستید جستجو.

عالیجناب ، شما بر اساس اصل 113 قانون اساسی ، مسئول اجرای قانون اساسی ، بعنوان بالاترین مقام اجرایی کشور پس از مقام رهبری معرفی شده اید. با توجه به این تشبیه ، اجرای حکم قاضی شما همان نقش اجرای واحد را دارد. علاوه بر سایر مسئولیت های اجرایی خود ، به طور خاص در مورد چگونگی اعمال مواد 19 تا 22 قانون اساسی به عنوان یک حق ملی فکر کنید.

آقای رئیس جمهور ، موقعیت آینده شما ادامه همان سیاستی است که در مورد حمایت قضایی و دستورالعمل های قوه قضاییه برای مبارزه با فساد و اجرای عدالت در سند نوشتید و اعلام کردید. امیدواریم این رویداد ویژه تاریخی به نفع دادگستری با چالش سیاسی باشد در مقام اجرای قانون اساسی ، آنها از تمام منابع انسانی کشور برای اجرای اصول قانون اساسی آنگونه که شایسته و لازم است از نظام جمهوری اسلامی استفاده کرده اند.

آقای رئیس جمهور ، مدت طولانی است که در قانون اساسی این سوال مطرح می شود که هر نهاد یا مرجع دولتی موظف به اجرای مواد 19 تا 42 قانون اساسی است. اگرچه قوه مجریه پاسخ س questionال قانون است ، اما چرا این سیاست ها تا به امروز اجرا نشده است؟ سوال بی جواب است! ضمانت عدم اجرای اصول قانون اساسی چیست؟ در دادگستری ایران ، اگر قاضی اعدام از اجرای مفاد دادخواست خودداری کند ، پیشنهاد می شود که اگر قوه مجریه از اصول قانون اساسی پیروی نکند ، چه اتفاقی می افتد؟ ؟؟ شاید لازم باشد به پایان دولت دوازدهم و آغاز دولت سیزدهم نگاهی بیندازیم.

وکیل

* شاکی = کسی که ادعا می کند مرتکب جرمی علیه او شده است

* شاکی یا شاکی = شخصی که خود را مستحق حقوق قانونی می داند شاکی خوانده می شود.

مجازات = برای وی که حکم صادر شده است

محکوم = مستوجب مجازات است که شاکی برای بدست آوردن آن شکایت یا شکایت کرده است

دکمه بازگشت به بالا