عمومی

آسمان در اعماق ویرانی خواهد گریست

این نمایشگاه به بهانه زلزله سمت چپ افتتاح شد و نقاشان تصاویر را برای تصاویر منفی اسکن کردند. 28 عکس در این مجموعه وجود دارد و نمایشگاه تا 11 دسامبر دایر خواهد بود.

این نمایشگاه به دلیل محتوای آن ، من را به زلزله چپ سال 1988 که زمین لرزه رخ داد ، جذب کرد. این زمین لرزه ساعت 1.58 بعد از ظهر 26 ژانویه 200 رخ داده است ، اما فاجعه انسانی آن سال هاست که منطقه را آزار می دهد.

در نمایشگاه رضا دیدبان علاوه بر ماجراهای اجتماعی زلزله چپ ، هنرمندی حضور دارد که همزمان با وقوع زلزله برای توصیف آن از دریچه دید خود به این رویداد آمده است. به نظر می رسد این هنرمند بر اساس قالب نقاشی ها و حرکت موجود در نمایشگاه ، ابتدا فاجعه را توصیف کرده است. این نمایشگاه با تصویری از ویرانه های باقی مانده از سیتی دیل آغاز می شود. عضوی که جلالش هیچ است. یکی از مهمترین بناهای خشت و گلی در جهان که بنظر می رسد فروریخته است و دیگر نه آجر و نه گل به زباله تبدیل نشده است. این شکوه کمرنگ شده است ، اما هنوز هم داستان را بازگو می کند. پس از این نقاشی ، عکاس بقایای یک ساختمان مدرن ، یک ساختمان زشت ، زشت ، نامتعادل و نامتعادل را به تصویر می کشد. از آن زمان تاکنون چه اتفاقی برای معماری ایران افتاده است؟ پیشرفتی که به دست آورده به خودی خود بسیار ناچیز و خراب است به طوری که هیچ اثری از زیبایی شناسی در آن یافت نمی شود و همچنین نمی توان مقاومت و مقاومت ساختمان را ردیابی کرد. ساختمان ها به قدری شکننده هستند که به اندازه بقیه کف دست قاب عکس مقاوم به نظر نمی رسند.

با کنار گذاشتن این توضیح ، 5 عکس اول تخریب عکاس را نشان می دهد. این عکاس 9 تصویر از نقش برجسته را در گالری خود قرار داده است. امدادگران کشورهای دیگر غیر از هلال احمر به کمک آمده اند. آنها زندگی را با یک سگ زنده مانده می خواهند. در این 9 قاب مشاهده گر خواسته یا ناخواسته محیط روزهایی را که همبستگی بسیار قوی ایجاد شده توصیف می کند. در آن روزها ، چپ به عزای ملی و جهانی تبدیل شده است. با این حال طولی نکشید که چپ فراموش شد و به یک روز و یک سالگرد تقلیل یافت.

آسمان در اعماق ویرانی خواهد گریست

در قسمت سوم نمایشگاه ، عکاس مرگ و پایان زندگی را توصیف می کند. عکس های این بخش در گورستان سمت چپ گرفته شده است. سنگین ، خفقان آور و خسته. گرچه عکاس جنازه ای را نشان نمی دهد ، اما فاجعه انسان را با کمک کفن توصیف می کند. عکاس احتمالاً وحشت آن واقعه هولناک را حفظ کرده و اجساد ارجمند مردگان را در مقابل چشمان مخاطب قرار نمی دهد ، بلکه مرگ شنونده را به همراه زنان و مردان محترم نشان می دهد.

دو تصویری که نمایشگاه را به پایان می رساند ، چشمگیرترین عکس های این مجموعه هستند. تصویری از یک مقبره وجود دارد که با کاشی های سفید پوشانده شده و چند گل بی خون در طرف دیگر کاشی در هوا ایستاده اند. عکس غروب زمین با عمقی که سیاه پوستان درگیر کار خود هستند یادآور زندگی ، تجدید حیات و زنده شدن است.

تصویر نهایی مجموعه نیز یک عکس قابل توجه است. در قاب عکس ، یک درب چوبی قدیمی به رنگ آبی آسمانی وجود دارد ، قسمت جانبی درب در خرابه ها ایستاده است ، یک پیکسکس وجود دارد که قرار است عملکرد برشی مرگ داشته باشد ، شخصی در حال عبور از قاب است ، اما آسمان در عمق این عکس ابری است. در آستانه رعد و برق و باران است. در اعماق ویرانی ، عکاس احساس مرگ و عزاداری گره خورده به آسمانی برای عزیزانش می کند که هم از این گریه و هم از باران گریه می کنند و رشد می کنند. در صورت تمایل می توانید نمایشگاه را در وب سایت ستاره هنر آفتاب مشاهده کنید.

آسمان در اعماق ویرانی خواهد گریست

5757

دکمه بازگشت به بالا