حوادث و رویداد

آخرین وضعیت امدادرسانی در ۱۵ استان درگیر سیل/ مرگ ۸ تن با کشف ۲پیکر جدید

آخرین وضعیت امدادرسانی در ۱۵ استان درگیر سیل/ مرگ ۸ تن با کشف ۲پیکر جدید

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر آخرین گزارش مأموریت این سازمان برای کمک به سیل در 15 استان کشور را تشریح کرد.

مهدی ولی پور در مصاحبه با دنیای 77 وی خاطرنشان کرد: مأموریت آژانس امداد و نجات از 14 ژوئیه برای امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل و باران های سیل آسا در چندین استان کشور آغاز شده است. آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، البرز ، اصفهان ، بوشهر ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد ، کرامان ، ایران ، سیستان و بلوچستان ، سمنان ، مازندران ، هرمزگان ، یزد و کردستان.

وی ادامه داد: در مجموع 2578787 مصدوم سیل نجات یافته و به 1111 نفر نیز اسکان اضطراری داده شده است. علاوه بر این ، 56 نفر در مناطق امن منتقل شده اند.

رئیس آژانس امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: طی شش روز گذشته هشت نفر در اثر سیل و غرق شدگی جان خود را از دست داده اند که هفت نفر در اثر سیل و یک نفر در اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داده اند. در میان کشته شدگان دو نفر نیز در کرمان مفقود شدند. اجساد این افراد دقایقی قبل و پس از جستجوی پنج روزه در حوالی سد بات کشف شد.

به گفته ولیپور ، در حوادث آب و هوایی اخیر ، 155 تیم عملیاتی از جمله نجاتگران هلال احمر Red57 در عملیات امدادرسانی در پنج شهر آسیب دیده از آب و هوا و آب و هوا شرکت کرده اند و در مجموع 118 چادر امدادی ، هزار و 297 تخته پتو ، 441 تابلو فرش تخته ، 15 استان. پوشش نایلون 1.51 کیلوگرم ، 322 بسته غذایی ، 3707070 قوطی ، 607 کیلوگرم برنج ، 155 کیلوگرم روغن ، 921 کیلوگرم قند ، 630 بطری آب معدنی و 49 کیلوگرم غلات و سایر مواد آلی تحت تأثیر سیل قرار گرفته اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا